Reklama

Wirtualna sala Kina Regis – start projektu MOJEeKINO.PL

Od 21 maja widzowie spragnieni filmów studyjnych będą mogli zobaczyć je, nie wychodząc z domu. Stowarzyszenie Sieci Kin Studyjnych wraz z kilkudziesięcioma kinami w Polsce postanowiło wyjść naprzeciw sytuacji spowodowanej epidemią COVID-19 i utworzyło platformę MOJEeKINO.PL.

Platforma zapewnia dostęp- póki co – do kilkudziesięciu pozycji filmowych – filmów niedawno granych w kinach, ale też premier filmowych. Repertuar będzie systematycznie zmieniany i wzbogacany nie tylko o filmy, ale też o przeglądy i festiwale filmowe oraz spotkania z twórcami.

Aby zobaczyć film wystarczy wejść bezpośrednio na platformę MOJEeKINO.PL z listy kin wybierając swoje ulubione kino, sugerujemy Regis :) – część pieniędzy z biletu wróci do Bochni. Można też wejść z poziomu strony domowej Kina. Bezpośredni link to: https://mojeekino.pl/show/kino-regis-bochnia

Cena biletu na film jest taka sama w całej Polsce, w każdym kinie.

Start platformy: 21.05.2020, godz. 16.00

Do momentu otwarcia kin platforma będzie miejscem, gdzie widz spragniony filmów studyjnych wciąż będzie miał do nich legalny dostęp. W dalszej perspektywie będzie dodatkowym polem życia filmu – zaraz po tym jak dany obraz zejdzie z ekranów kin – a nie będzie go jeszcze na tradycyjnym VOD czy na serwisach streamingowych.

MOJEeKINO.PL to bardzo świeży projekt, prosimy więc sygnalizować wszelkie problemy techniczne i trzymać kciuki.

Partnerami projektu MOJEeKINO.PL są Polska Akademia Filmowa, Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych, Fundacja Kultury Bez Barier.

Projekt realizowany jest przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.