Reklama

Dyrektor bocheńskiego DPS dziękuje za okazaną pomoc

Kilka dni temu w ślad za starostwem powiatowym w Bochni poinformowaliśmy, że sytuacja epidemiczne w bocheńskim Domu Pomocy Społecznej została opanowana. Dzisiaj Barbara Hałas – Dyrektor DPS w Bochni przesłała do naszej redakcji prośbę o opublikowanie listu z podziękowaniami za otrzymaną pomoc w czasie trwania pandemii. Poniżej publikujemy jego treść.

Bochnia, dnia 15.05.2020

PODZIĘKOWANIE

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to,
kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

Jan Paweł II

Bezinteresowna pomoc to bardzo cenny dar, jaki człowiek ofiaruje drugiemu człowiekowi nie oczekując nic w zamian.  W imieniu własnym, jak również pracowników i mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Bochni pragnę złożyć serdeczne podziękowania za wsparcie duchowe, ofiarną pracę, pomoc finansową i materialną jaką otrzymaliśmy w tych trudnych chwilach.

Dziękujemy za każdy gest dobroci i życzliwości, ogromną wrażliwość i otwarcie na drugiego człowieka.

Wyrażamy wdzięczność Pani Agacie Kornhauser-Duda, Ministerstwu Zdrowia, władzom wojewódzkim, samorządowym województwa małopolskiego i powiatowym, placówkom i instytucjom, pracownikom medycznym Szpitala Powiatowego w Bochni, służbom i strażom, stowarzyszeniom i fundacjom, mieszkańcom Bochni, powiatu bocheńskiego, kapłanom, młodzieży, radnym miejskim i powiatowym. W sposób szczególny dziękuję siostrom ze Zgromadzenia św. Dominika, księdzu Piotrowi, którzy bez wahania, odważnie pospieszyli z pomocą wtedy, kiedy była najbardziej oczekiwana, przejmując od zakażanych koronawirusem i przemęczonych pracowników opiekę nad mieszkańcami. Słowa uznania kieruję także do ojców dominikanów, którzy obecnie służą pomocą naszym podopiecznym.

Wisława Szymborska w jednym z wierszy napisała: „tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono”. Ostatnie tygodnie działalności były dla nas bardzo trudne, ale przyniosły wiele dobra w postaci bezinteresownej solidarności dlatego myślę, że zdaliśmy egzamin z naszego człowieczeństwa.

Obecnie w naszym Domu Pomocy ognisko zakażenia koronawirusem zostało wygaszone. Całkowitym sukcesem będzie powrót do zdrowia wszystkich mieszkańców
i pracowników.

Barbara Hałas

Dyrektor DPS w Bochni.