Reklama

Raport o stanie zakażeń koronawirusem w województwie i powiecie bocheńskim

Wtorek przyniósł kolejne informacje o stanie epidemii na terenie naszego województwa i powiatu.  Dobrą informacją jest zakwalifikowanie pięciu osób do ozdrowieńców, niestety u 28 osób, w tym 7 z powiatu bocheńskiego wykryto obecność wirusa.

Dzisiaj Małopolski Urząd Wojewódzki poinformował o piątce osób (trzech mężczyzn i jedna kobieta w wieku od 29 do 63 lat), które zostały zakwalifikowane do ozdrowieńców. Są to osoby z powiatów: wielickiego, chrzanowskiego, krakowskiego oraz miasta Kraków. Tym samym ich liczna w województwie wzrosła do 80.

Na podstawie badań diagnostycznych potwierdzono obecność koronawirusa u kolejnych 28 osób (18 kobiet i 10 mężczyzn w wieku od 6 do 80 lat). Wszystkie te osoby przebywają w izolacji.  Zakażeni to mieszkańcy powiatów:

Aktualnie wszystkie te osoby przebywają w izolacji.

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 707 osób.

wielickiego (9 osób),
bocheńskiego (7),
krakowskiego (3),
myślenickiego (3)
limanowskiego (2),
suskiego (2),
brzeskiego (1),
wadowickiego (1).

Zmarła 20 ofiara choroby COVID-19 wywołanej przez koronawirusa w Małopolsce. To 73-letnia kobieta z Krakowa, która przebywała w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

W powiecie bocheńskim aktualnie rozpoznanych jest 109 przypadków zakażenia koronawirusem. Z tego 27 osób jest hospitalizowanych a 79 przebywa w izolacji domowej, 3 osoby zmarły (w przypadku dwóch osoby nie stwierdzono, aby przyczyną był koronawirus).

 

W tej grupie znajduje się :

– 11 osób z Gminy Drwinia (2 kobiety i mężczyzna – hospitalizowani, 4 kobiety i 3 mężczyzn w izolacji domowej, 1 osoba zmarła).
– 60 osób z Miasta Bochnia (6 kobiet i 12 mężczyzn – hospitalizowani, 20 kobiet i 20 mężczyzn w izolacji domowej, 2 osoby zmarły).
– 13 osób z Gminy Bochnia (mężczyzna i 2 kobiety hospitalizacja, 5 kobiety i 5 mężczyzn przebywają w izolacji domowej).
– 18 osób z Gminy Rzezawa (2 mężczyzn – hospitalizowany, 7 mężczyzn i 9 kobiet – izolacja domowa).
– 1 osoba z Gminy Lipnica Murowana (kobieta – izolacja domowa)
– 3 osoby z Gminy Nowy Wiśnicz (kobieta – hospitalizacja, kobieta i mężczyzna w izolacji domowe)
-3 osoby z Gminy Łapanów (2 kobiety i mężczyzna – izolacja domowa)

Na kwarantannie domowej łącznie przebywa 440 osób (jest to kwarantanna graniczna i nałożona decyzją Sanepidu). 53 przypadki dotyczy Domu Pomocy Społecznej w Bochni (36 podopiecznych i 17 pracowników).

Brak informacji na temat ilości przeprowadzonych testów.

 

Źródło: MUW, WSSE Kraków, PSSE Bochnia