Reklama

Dlaczego materac lateksowy jest dobry dla alergika? – 5 zalet materaców lateksowych

Alergia jest jedną z chorób cywilizacyjnych. Specjaliści alarmują, że z roku na rok alergików przybywa.

Jest to spowodowane coraz większą ilością konserwantów i związków chemicznych, z którymi mamy styczność. Alergia jest nie tylko uciążliwa, lecz potrafi być także niebezpieczna. Jeśli uczulenie jest systematycznie bagatelizowane, to może doprowadzić do pojawienia się astmy. Z tego powodu życie alergika musi być poddane rygorystycznym zasadom, które pomagają w zmniejszeniu dolegliwości uczuleniowych. Dla osób, które uczulone są na kurz, bardzo ważnym czynnikiem wzmagającym katar, kaszel i duszności jest łóżko, które zbiera dużą ilość alergenów. Rozwiązaniem tego problemu są materace antyalergiczne, wśród których bardzo popularny jest materac lateksowy. Poznaj 5 zalet, którymi charakteryzuje się materac lateksowy.

 

Zmniejszenie objawów alergii, czyli najważniejsze zalety materaca lateksowego

Uczulenie potrafi całkowicie zdominować osobę, która cierpi na tę chorobę. Dzieje się tak, ponieważ ataki alergii potrafią być tak silne i uciążliwe, że wymagają dostosowania do niej wszystkiego, co otacza alergika. U osób cierpiących na alergię spowodowaną kurzem i roztoczami, najważniejsza jest sterylna czystość, która pomaga utrzymać uczulenie we względnych ryzach. Do ataków kaszlu, kataru i duszności dochodzi najczęściej w nocy, dlatego coraz większa ilość alergików decyduje się na materac antyalergiczny. Najważniejszymi zaletami materaca lateksowego są:• optymalna wentylacja, która zapobiega powstawaniu wilgoci sprzyjającej rozwojowi szkodliwej pleśni, czy grzybów,• pianka lateksowa zapewnia prawidłowe ułożenie kręgosłupa podczas snu,• dzięki antyalergicznym właściwościom pianki lateksowej, alergeny nie przyczepiają się do powierzchni materaca, znacząco zmniejszając ataki alergii,• wygoda i komfort użytkowania, którą zapewnia pianka lateksowa,• wysoka elastyczność materaca lateksowego pozwala na stosowanie ich w regulowanych stelażach.

Czym kierować się podczas wyboru materaca lateksowego?

Wybierając materac lateksowy, powinniśmy skupić się przede wszystkim na jego jakości. Warto wybrać renomowaną markę, która zapewnia najwyższą klasę materaca. Do takich marek z pewnością należy szwedzka firma Hilding Anders, która produkuje materace od kilkudziesięciu lat. Materac Hilding melody wykonany jest z pianki lateksowej o grubości 18 centymetrów, dzięki czemu kręgosłup układa się na materacu w najbardziej naturalny sposób. Materac posiada aż 7 stref twardości, które podzielone zostały na poszczególne części ciała, dzięki temu sen jest regenerujący i komfortowy. Specjalne otwory w piance lateksowej zapewniają najwyższy poziom wentylacji, co jest szczególnie ważne w materacach antyalergicznych. Twardość materaca pozwala na komfortowy wypoczynek i wspiera takie procesy jak rehabilitacja kręgosłupa. Materac Hilding Melody dostępny jest w sklepie internetowym sleepinghouse.pl, który wyróżnia się bardzo szeroką ofertą oraz atrakcyjnymi cenami.