Reklama

Już u 319 osób w Małopolsce potwierdzono zakażenie koronawirusem. Dwie osoby zmarły

Według najnowszego raportu Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego już 319 osób z terenu naszego województwa jest zarażonych koronawirusem.

 

Od wczorajszego wieczora odnotowano 12 nowych przypadków. W tej grupie jest 8 kobiet i 4 mężczyzn, w wieku od 22 do 77 lat, z  Krakowa (1 osoba),  powiatu brzeskiego (3 osoby),  dąbrowskiego (2 osoby), wielickiego (2 osoby), wadowickiego (2 osoby) oraz z powiatów: suskiego i myślenickiego (po 1 osobie).
3 osoby z tej grupy są hospitalizowane, pozostałe przebywają w izolacji.

Urząd doniósł również o śmierci dwóch osób: 84-letniego mieszkańca Krakowa (przebywał on w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie) oraz 41-letniej mieszkanki powiatu wadowickiego, która była hospitalizowana w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Oboje posiadali choroby współistniejące. Była to szósta i siódma śmierć spowodowana COVID-19. 

 

Wczoraj wieczorem Urząd poinformował, że choć dwie osoby zostały zakwalifikowane do tzw. ozdrowieńców (co nie oznacza całkowitego wyleczenia) to jednak odnotowano kolejnych 33 zakażenia. W tej grupie było między innymi 6 osób z powiatu bocheńskiego i 2 z powiatu brzeskiego.

Źródło: Małopolski Urząd Wojewódzki