Reklama

Raport dotyczący pandemii koronawirusa w Małopolsce i na bocheńszczyźnie

Z informacji podanych dziś przez Małopolski Urząd Wojewódzki wynika, że liczba osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2 wzrosła do 235 (stan na godziny poranne). Oznacza to, że od ostatniego raportu przybyło 26 nowych zarażonych.

Na grupę 26 osób składa się 16 kobiet i 10 mężczyzn, w wieku od zaledwie 2 do 82 lat. 9 osób to mieszkańcy Krakowa, niestety aż 10 pochodzi z powiatu bocheńskiego, 4 z powiatu krakowskiego, 2 z powiatu brzeskiego, po 1 z powiatu tarnowskiego.

Potwierdzone zostało, że zarażenie wirusem SARS-CoV-2 było bezpośrednią przyczyną śmierci trzech osób: 61-letniego mieszkańca Krakowa, 56-letniego mieszkańca powiatu oświęcimskiego (przebywali oni w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie) oraz 87-letniej mieszkanki powiatu limanowskiego, która była hospitalizowana w Szpitalu Powiatowym w Limanowej. Tym samym liczba zgonów spowodowanych zarażeniem koronawirusem w Małopolsce wzrosła do 4.

Z informacji przesłanych przez Powiatową Stacja Sanitarno-Epidemiologiczną w Bochni na dziś na terenie powiatu bocheńskiego rozpoznanych jest 19 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzonych badaniami laboratoryjnymi, w tym 5 osoby hospitalizowane i 14 w izolacji domowej.

#raportzpowiatu #koronawirus #zostańwdomuZ informacji przesłanych przez Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w…

Publiée par Powiat Bocheński sur Vendredi 3 avril 2020

źródło: Małopolski Urząd Wojewódzki