Reklama

Kwarantanna w schronisku tylko ze skierowaniem Sanepidu

Samorząd powiatu bocheńskiego otrzymał od wojewody małopolskiego polecenie przygotowania Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Rozdzielu jako miejsca obowiązkowej 14 dniowej kwarantanny dla osób skierowanych przez Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego.

W 2009 roku  Schronisko zostało  wpisane do Wojewódzkiego planu działania na wypadek wystąpienia epidemii, jako obiekt użyteczności publicznej przeznaczony właśnie w celach kwarantanny. Na podstawie polecenia wojewody, starosta musi zapewnić właściwe funkcjonowanie obiektu w czasie kwarantanny, wyznaczyć osoby do pracy w obiekcie, zorganizować przewóz osób do miejsca kwarantanny, przeprowadzić szkolenie dla pracowników skierowanych do pracy w obiekcie i zapewnić środki ochrony osobistej.

 Do schroniska kieruje tylko i wyłącznie w celach obowiązkowej kwarantanny Sanepid lub Służby Wojewody, nie jest to zależne od samorządu powiatu bocheńskiego. Zatem nie można po prostu przyjechać i indywidualnie się zgłaszać do ośrodka w celu przebycia kwarantanny.

 

 

informacja nadesłana