Reklama

Sobota u ochotników z Wiśnicza. Pożar i nadłamane drzewo

W ostatni dzień lutego strażacy ochotnicy z Nowego Wiśnicza byli dwukrotnie wzywani do akcji biorąc udział w gaszeniu pożaru oraz usuwając miejscowe zagrożenie. 

 

W sobotni poranek strażacy zostali zadysponowani do pożaru w Nowym Wiśniczu na ulicy Leszczyny. Po dotarciu na miejsce zdarzenia okazało się że doszło do pożaru budynku gospodarczego w którym mieści się zakład mechaniczny. Pożar został bardzo szybko opanowany, zostały poddane dwa prądy gaśnicze : 1 prąd wody, 1 piany gaśniczej. Ratownicy działali w SODO, pomieszczenia sprawdzone za pomocą kamery termowizyjnej i detektora wielofazowego. Na miejscu działały zastępy z JRG KP PSP w Bochni: GBA Rt Mercedes, GCBA Scania, GBA Man, Gcba Steyer OSP Nowy Wiśnicz oraz Policja.

Drugie dysponowanie 29 lutego, tuż po godzinie 14, dotyczyło nadłamanego drzewa zagrażającego poruszającym się drogą powiatową samochodów osobowych i przechodzących nią pieszych. Na miejsce zdarzenia do Starego Wiśnicza koło zamku ochotnicy udali się samochodem GBA Man , następnie na miejsce dotarł zastęp z JRG KP PSP w Bochni Shd-25. Działania podjęte na miejscu dotyczyły wycięcia nadłamanego drzewa (brzozy), kierowaniu ruchem drogowym oraz uprzątnięciu pnia, gałęzi poza drogę.

 

Źródło: OSP Nowy Wiśnicz