Reklama

Jakie rolety wybrać?

Każdy z nas stara się, by wnętrza naszych mieszkań były funkcjonalne. Z tego względu zazwyczaj wyposażamy okna w praktyczne rolety, które pozwalają w łatwy sposób regulować ilość światła wpuszczanego do wnętrza. Jak znaleźć jednak model, który zaspokoi Twoje potrzeby? Jakie rolety sprawdzą się najlepiej w Twoim mieszkaniu? Temat ten postanowiliśmy omówić na łamach niniejszego artykułu. Zapraszamy!

Rolety bezinwazyjne, czy inwazyjne?

Jest to jedno z najważniejszych pytań, jakie warto zadać sobie przed dokonaniem ostatecznego wyboru. Czym jednak różnią się od siebie dwie wspomniane wyżej opcje? Sposobem montażu.

Rolety bezinwazyjne to takie, które wystarczy przytwierdzić do ramy okna. W każdej chwili i z ogromną łatwością można je zdjąć, zmienić ich położenie, wyregulować lub dokonać naprawy. Każdy, kto ceni pragmatyzm, powinien postawić na ten wariant.

Rolety inwazyjne to z kolei znacznie rzadziej stosowane rozwiązanie. Ten typ rolet montuje się wewnątrz okien lub w inny sposób na stałe spaja się z elementem. Z licznych doświadczeń jasno wynika, że w przypadku zastosowań mieszkalnych rolety bezinwazyjne stanowią wystarczająco skuteczny środek zaradczy.

Rolety dzień noc

Wybierając rozwiązania bezinwazyjne nie sposób natrafić na produkty tego typu. Można znaleźć je także pod nazwami takimi jak rolety duo oraz rolety zebra. Jakie są ich największe zalety?

Mówiąc krótko, rozwiązanie to jest najpraktyczniejszym ze wszystkich, jakie są dostępne na rynku. Rolety tego typu można zamontować na praktycznie każdym oknie. Poza tym są one relatywnie tanie – nawet gdy mamy do czynienia z produktem z wysokiej półki. Co więcej, tego typu konstrukcje są bardzo proste, dzięki czemu rzadko się psują, a w przypadku usterki łatwo jest je naprawić. W dodatku rolety duo ważą niewiele i łatwo się składają, tym samym nie sprawiając problemów przy przechowywaniu.

Jeśli chciałbyś zapoznać się z przykładowymi modelami tego typu, odwiedź stronę internetową Domodo. Znajdziesz tu całe bogactwo produktów i z pewnością trafisz na to, czego szukasz.

Na co uważać?

Czy na rynku rolet jest coś, co może Cię zaskoczyć? O tak! Najbardziej prozaiczną kwestią, która najczęściej krzyżuje plany ludzi są nietypowe wymiary okien. Choć większość okien dostępnych na rynku produkowana jest wedle standardów, nie dotyczy to każdego produktu. Niestety nie da się stworzyć w pełni uniwersalnego modelu rolet. Z tego powodu nie każdy egzemplarz będzie pasował do każdego okna. Zanim dokonasz więc zakupu, a szczególnie w większej ilości, dobierz odpowiednio wymiary rolet.

Jednocześnie należy mieć się na baczności jeśli chodzi o jakość wybieranych produktów. Nagminnie zdarza się, że małe firmy podrabiają modele znanych marek, wypuszczając na rynek towar o wątpliwej jakości.

Poza tym warto uważać na sprzedawców, którzy za wszelką cenę próbują przekonać klientów do wyboru skomplikowanych i droższych modeli rolet. Prawda jest taka, że rolety bezinwazyjne zapewniają użytkownikowi absolutnie wszystko, czego mógłby od nich oczekiwać. Póki pozostajemy przy zastosowaniach domowych, inne rozwiązania nie są konieczne.

Podsumowanie

Jesteśmy pewni, że wskazówki zawarte w niniejszym artykule pomogą Ci podjąć właściwą decyzję. Obecnie na rynku panuje ogromna różnorodność produktów, w związku z czym znajdziesz to, czego szukasz bez większych problemów. Życzymy udanych zakupów!