Reklama

Sprawdzone pomysły na prezenty dla mężczyzny

Urodziny, imieniny, rocznice… w ciągu roku nie brakuje okazji do obdarowywania ważnej dla nas osoby. Ileż to razy łapaliśmy się na tym, że brakowało nam pomysłu na ciekawy i oryginalny prezent? Okazuje się, że kreatywność i inwencja nie są niezbędne do zorganizowania jedynej w swoim rodzaju atrakcji. Wystarczy poświęcić kilka chwil, by bez wychodzenia z domu przygotować coś na prawdę „ekstra”. Jak tego dokonać? Podpowiadamy!

 1. Jaki powinien być prezent dla niego?
 2. Gdzie szukać inspiracji?
 3. TOP prezentów dla mężczyzny
 4. Opinie i recenzje to podstawa

Jaki powinien być prezent dla niego?

Zastanawiając się nad wyborem prezentu dla mężczyzny, przede wszystkim bierzemy pod uwagę jego zainteresowania i upodobania. Jeżeli przygotowujemy prezent dla ojca, brata czy chłopaka dylemat z reguły powinien być nieco mniejszy, niż w przypadku osoby, z którą jesteśmy w mniej zaawansowanej relacji. W doborze odpowiedniego prezentu pomogą przyjaciele i rodzina. Jeśli jednak, nadal nie mamy pomysłu, albo wybieramy coś dla znajomego czy kolegi, warto skorzystać z innych źródeł.

Gdzie szukać inspiracji?

Prawdziwą jaskinią pomysłów jest internet. W poszukiwaniu idealnego prezentu, dobrze jest zaglądnąć na portale tematyczne, blogi, vlogi czy zapoznać się z podobnymi wątkami na forach internetowych czy w grupach w popularnych serwisach społecznościowych. Strony takie jak prezentmarzen.com również oferują interesujące propozycje na prezent dla niego.

Ponadto, praca i różnego rodzaju poradniki również są bardzo pomocne w wyborze idealnego prezentu. Czasami warto także zapytać znajomych o jedne z lepszych prezentów, które mieli okazję otrzymać. Inspiracje mogą docierać do nas z najróżniejszych źródeł…

TOP prezentów dla mężczyzny

Wśród najczęściej wybieranych prezentów dla panów znalazły się ubrania, perfumy, elektronika i książki. Jednak dużą popularnością cieszą się nie tylko podarunki rzeczowe. W ostatnim czasie coraz więcej osób stawia na niebanalne doświadczenia. Poza wycieczkami i kilkudniowymi wyjazdami, na prezent wybiera się jednodniowe atrakcje, takie jak wizyta w SPA, masaże, wizyty na strzelnicy czy przejażdżka czołgiem. Poniżej przedstawiamy listę topowych prezentów dla mężczyzny z tej kategorii:

 • skok ze spadochronem
 • jazda samochodem off road
 • strzelanie na strzelnicy
 • lot szybowcem
 • jazda gokartem
 • lot motoparalotnią
 • lot paralotnią
 • lot balonem
 • lot w aerotunelu
 • lot profesjonalnym symulatorem lotniczym
 • jazda lamborghini
 • gra w laserowy paintball
 • nurkowanie

Wbrew pozorom nie wszystkie z wymienionych atrakcji wiążą się z koniecznością wydania sporej sumy pieniędzy. Co więcej, taki niecodzienny prezent można sprawić komuś większą liczbą osób, dzięki czemu bez dużych nakładów finansowych możemy sprawić komuś ogromną radość, spełniając jedno z jego marzeń.

Opinie i recenzje to podstawa 

Ważnym elementem, o którym musimy wspomnieć przy wyborze ekstremalnych i nie tylko atrakcji jest zadowolenie tych, którzy już mieli okazję wypróbować takiej formy spędzania wolnego czasu. Jeżeli zależy nam na 100% zadowoleniu osoby obdarowywanej nie bez znaczenia pozostaje opinia klientów ośrodka oferującego atrakcję. W tym celu warto zapoznać się ze stroną internetową firmy i porozmawiać z jej przedstawicielami. Co więcej, dobrze jest skorzystać ze wspomnianych grup w portalach społecznościowych, celem poznania ich wrażeń np. z lotu paralotnią czy skoku ze spadochronem organizowanego przez dany punkt. Dzięki temu łatwiej będzie nam dokonać wyboru i sprawić niezapomnianą radość obdarowywanemu mężczyźnie.