Reklama

Profesjonalne brzytwy do golenia dla początkujących

Golenie się za pomocą brzytwy to sztuka, którą opanowuje niewielu, ale mimo wszystko wciąż ma ona swoich zwolenników, którzy nieustannie ją praktykują. Wśród całej masy jednorazowych maszynek coraz większa ilość mężczyzn odkrywa, jak ciekawe efekty można uzyskać, wybierając profesjonalne brzytwy do golenia. Nie mając jednak żadnego doświadczenia, wybranie najlepszej brzytwy dla siebie może sprawiać trudności. Istnieje kilka rodzajów brzytew, dlatego upewnij się, która brzytwa dla początkujących będzie najlepsza właśnie dla Ciebie.

Rodzaje brzytew – prosta i Shavette

Zanim staniesz przed wyborem pierwszej brzytwy, powinieneś poznać podstawowe różnice pomiędzy brzytwą prostą a Shavette. Prosta brzytwa do golenia może być początkowo trudniejsza w obsłudze, jest natomiast z całą pewnością bardziej profesjonalnym akcesorium. Shavette to świetna brzytwa dla początkujących, którzy chcą zweryfikować swoje zainteresowania profesjonalnym sprzętem do golenia. Warto również pamiętać, że wybierając konkretny rodzaj brzytwy, powinniśmy się zaopatrzyć także w inne przydatne, a nawet konieczne akcesoria do golenia, jak pędzel, czy wymienne żyletki.

Prosta brzytwa do golenia

Brzytwa klasyczna, czyli taka, w której nie wymienia się ostrza, pozwala uzyskać najlepsze efekty w goleniu i świetnie nadaje się jako brzytwa dla początkujących, jednak takich, którzy przygotowani są również na jej pielęgnację. Wszystko dlatego, że brzytwa klasyczna wymaga ostrzenia i polerowania odpowiednimi akcesoriami. Ostrze wykonane z najwyższej jakości materiałów jest bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia, dzięki czemu odpowiednio konserwowana brzytwa do golenia służyć nam może przez wiele lat.

Ze względu na solidnie wykonane ostrze, profesjonalne brzytwy do golenia dostępne są za wyższą cenę, niż maszynka do golenia z wymiennymi żyletkami. Dla prawdziwych pasjonatów nic jednak nie zastąpi tradycyjnych metod golenia, a dzięki użyciu wysokiej jakości brzytew klasycznych potrafią oni uzyskać naprawdę niesamowite efekty.

Wartym uwagi elementem w brzytwach klasycznych poza ostrzem jest również rączka. Producenci często robią bardzo wiele, aby wzbogacić wygląd swojego produktu, dlatego znaleźć możesz brzytwy, których rączka została wykonana z drewna, z kości słoniowej, albo nawet rogu bawoła. Wyprofilowanie rączki brzytwy także nie jest przypadkowe – ma ona możliwie najlepiej leżeć w dłoni, aby móc nią wykonywać zadania wymagające wyjątkowego skupienia.

Maszynka do golenia Shavette

Shavette to nic innego jak profesjonalna maszynka do golenia, która kształtem przypomina prostą klasyczną brzytwę, zamiast jednak szerokiego polerowanego ostrza ma ona mechanizm utrzymujący wymienną żyletkę. Tego rodzaju tradycyjne maszynki do golenia wymagają zaopatrzenia się w zapas żyletek, ale ich koszt to zaledwie kilka złotych za opakowanie zawierające czasami nawet i kilkadziesiąt sztuk.

Brzytwa Shavette z wymiennymi ostrzami świetnie sprawdzi się jako pierwsza maszynka do golenia, na której można przekonać się, czy poradzimy sobie z bardziej profesjonalnymi przyrządami wymagającymi dbania o jedno niewymienne ostrze. Cena brzytwy typu Shavette będzie z całą pewnością niższa, niż w przypadku brzytwy prostej.

Wymiana ostrza profesjonalnej maszynki do golenia jest bardzo łatwe. Choć mechanizmy różnią się między sobą, wszystkie posiadają jakiś sposób blokady zamkniętej wewnątrz żyletki. Kiedy się ją zdejmie, żyletka po prostu wypada, a w jej miejsce możemy włożyć nową w idealnym stanie. Do wielu maszynek Shavette mieści się pół żyletki i żeby wymienić ostrze trzeba najpierw albo złamać żyletkę na dwie części, albo od razu zakupić takie, które mają odpowiedni kształt i rozmiar.

Tylko do 29.02.2020 zamawiaj produkty w „Barbercompany”  z rabatem 10%, wykorzystując kod promocyjny: february (kod promocyjny dotyczy towarów bez zniżki dla niezarejestrowanych klientów i klientów zarejestrowanych, którzy nie mają zniżek)