Reklama

Spodnie turystyczne: jakie spodnie w góry na zimowe wycieczki?

Wybór odpowiednich spodni trekkingowych jest niezwykle istotny, zwłaszcza dla osób, które często wybierają się na wycieczki w góry lub inne niedostępne tereny. Warto kierować się przede wszystkim wygodą i funkcjonalnością, a te zapewniają dobry krój i materiał odporny na uszkodzenia czy wilgoć. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Sprawdź, co warto wiedzieć wybierając spodnie turystyczne.

 

Czym różnią się spodnie turystyczne od tych zwykłych?

Podstawową różnicą pomiędzy spodniami trekkingowymi, a tymi noszonymi na co dzień jest przede wszystkim krój, który umożliwia korzystanie z nich w trudniejszych warunkach. Dzięki użytej technologii i materiałom, spodnie turystyczne chwalone są przez osoby, które regularnie wyruszają na dalsze lub bliższe górskie wycieczki. Nie krępują zanadto ruchów, a dodatkowo pozwalają na wykonywanie skomplikowanych operacji (wspinaczka, forsowny marsz), które nie byłyby możliwe przy użyciu normalnych spodni.

 

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru spodni turystycznych?

Wspinaczka górska bywa często męcząca i niebezpieczna, dlatego warto wyposażyć się w odpowiedni ekwipunek i strój. Podczas wyboru spodni trekkingowych warto kierować się przede wszystkim ich funkcjonalnością. Dobrym rozwiązaniem są spodnie nieprzemakalne z membraną, która nie przepuszcza kropel wody, ale pozwala na przepływ powietrza. Dzięki temu użytkownik zachowa ciepło nawet w trakcie marszu przez zaspy, dużej ulewy czy silnego wiatru (warto pamiętać, że pogoda w górach bywa nieprzewidywalna). Innym istotnym czynnikiem jest liczba i rodzaj kieszeni. Warto postawić na spodnie trekkingowe z zapinanymi kieszeniami, gdzie turysta czy wędrowiec będzie mógł schować telefon lub inną podręczną rzecz.

 

Spodnie trekkingowe dla niej i dla niego

Kolejną, być może oczywistą, ale ciągle istotną kwestią przy wyborze spodni turystycznych jest płeć użytkownika. Spodnie trekkingowe damskie charakteryzują się lekkością i nieco odmiennym stylem, tak by lepiej pasowały do ciała kobiety. Oprócz kroju, warto również zwrócić uwagę na drobne dodatki, które nie przeszkadzają podczas marszu, a pozwalają na lepszą personalizację stroju.