Reklama

Wypożyczalnia samochodów w Krakowie – 5 rzeczy, które warto wiedzieć

Wypożyczalnia samochodów w Krakowie- 5 rzeczy, które warto wiedzieć

Gdy decydujesz się na podróż samolotem, zwróć uwagę na jego godziny przylotu. Może się zdarzyć sytuacja, w której Twój samolot będzie na lotnisku bardzo późno w nocy lub bardzo wcześnie rano. Wypożyczalnia samochodów w Krakowie to dobry wybór, jeśli wiesz, że Twój dojazd do miejsca docelowego będzie utrudniony lub niemożliwy. Dowiedz się wszystkich niezbędnych informacji na temat wypożyczenia auta, a już nic Cię nie zaskoczy!

1.      Wypożyczalnia samochodów w Krakowie- czy warto wypożyczyć auto?

2.      Jakie obowiązują zasady wynajęcia auta?

3.      Ile kosztuje wynajem samochodów w Krakowie?

4.      Czy w wynajem aut w Krakowie wliczone jest ubezpieczenie?

5.      Jak wynająć auto?

Wypożyczalnia samochodów w Krakowie- czy warto wypożyczyć auto?

Jeśli tak jak wielu innym podróżnym zdarzyło Ci się przylecieć samolotem późno w nocy lub bardzo wcześnie rano, pewnie zdajesz sobie sprawę, jak trudno znaleźć dojazd do Twojej miejscowości docelowej, a czasem i nawet centrum miasta. Lotniska bardzo często są słabo skomunikowane w późnych godzinach wieczornych- nie jeżdżą autobusy ani pociągi. W takich sytuacjach dobrze jest postawić na wynajem samochodów w Krakowie. Dowiedz się, która wypożyczalnia samochodów w Krakowie zagwarantuje Ci dogodne warunki i zarezerwuj samochód dla siebie. Wypożyczalnia samochodów na lotnisku w Krakowie gwarantuje ponadto możliwość oddania auta w miejscu innym niż miejsce wypożyczenia. Decydując się na wynajem aut w Krakowie zagwarantujesz sobie spokój, komfort i pewność, że dotrzesz na miejsce na czas.

Jakie obowiązują zasady wynajęcia auta?

Wypożyczalnia samochodów na lotnisku w Krakowie powinna zagwarantować możliwość wynajęcia i zwrócenia auta poza standardowymi godzinami pracy samej wypożyczalni, chyba, że jest czynna całodobowo. Wynajem aut w Krakowie jest ponadto możliwy tylko w sytuacji, gdy ukończyło się 21 lat. Ważnym aspektem podczas wyboru, która wypożyczalnia aut w Krakowie jest najlepsza, jest program pomocy drogowej. Powinien on zazwyczaj obejmować pomoc w razie wypadku, holowanie auta oraz dostarczenie innego, sprawnego samochodu bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat (jeśli szkoda nie była spowodowana przez najemcę).

Ile kosztuje wynajem samochodów w Krakowie?

Cena za wynajem samochodów na lotnisku w Krakowie waha się między 30 euro za każdy dzień a 130 euro za każdy dzień. Cena wynajęcia auta różni się ze względu na typ samochodu, jaki zdecydujesz się wypożyczyć- osobowy, suv lub van. Ze względu na różnorodność aut oraz czas wynajęcia samochodu, cena może się nieco różnić na korzyść najemcy. Pojazdy, przeznaczone na wynajem aut w Krakowie, są zarówno samochodami typowymi do podróży miejskich oraz długodystansowych. Do kosztów wynajmu nie zapomnij także doliczyć ceny paliwa. Otrzymujesz auto z zatankowanym do pełna bakiem, więc tak samo do pełna zatankowane auto należy zwrócić. W przeciwnym razie mogą zostać naliczone dodatkowe koszty. Zwróć uwagę na typ paliwa, które napędza samochód i zatankuj takie samo. Naprawa uszkodzenia silnika to nic taniego ani przyjemnego.

Czy w wynajem aut w Krakowie wliczone jest ubezpieczenie?

Cena za wynajem aut w Krakowie powinna obejmować polisę ubezpieczeniową. Wypożyczalnia aut w Krakowie powinna gwarantować taką polisę ubezpieczeniową, która jest ochroną od odpowiedzialności za krzywdy wyrządzone człowiekowi i za krzywdy majątkowe wyrządzone osobom trzecim. Decydując się na wynajem aut w Krakowie warto także zainwestować w ubezpieczenie od skutków uszkodzenia samochodu. W przypadku tego ubezpieczenia cena może wahać się między dziewięć euro a dwadzieścia euro plus VAT. Ubezpieczenie CDW/TP jest niezwykle ważne, ponieważ w przypadku uszkodzenia samochodu lub kradzieży i braku takowego ubezpieczenia, najemca jest zobowiązany do całkowitego pokrycia kosztów kradzieży bądź uszkodzenia. To może być bardzo bolesna i przykra lekcja, dlatego warto się przed nią ustrzec. Pamiętaj, wynajmując auto dowiedz się, czy zostało ono ubezpieczone od kradzieży/ uszkodzenia. Jeśli jednak nie, sam zainwestuj w ubezpieczenie CDW/TP.

Jak wynająć auto?

Najlepszym rozwiązaniem na wynajęcie auta, jest wcześniejsza rezerwacja. Pamiętaj, im wcześniej zdecydujesz się na wynajem samochodów w Krakowie przez Internet, tym mniej zapłacisz. Przedstawię Ci teraz krok po kroku, co powinieneś zrobić, aby wynająć auto:

1.      Zarezerwuj samochód przez Internet- wybierz skąd, chcesz wynająć auto i gdzie chcesz je oddać; wybierz dni, a także typ samochodu;

2.      Zapłać za samochód przy rezerwacji lub w momencie odbioru; przygotuj się, ponieważ może zostać naliczona dodatkowa kaucja zwrotna;

3.      W dniu przyjazdu udaj się do wypożyczalni i pobierz kluczyki;

4.      To wszystko! Teraz ciesz się jazdą samochodem, a po podróży oddaj auto we wcześniej zgłoszonym miejscu.

Mam nadzieję, że wszelkie Twoje wątpliwości zostały rozwiane. Jeśli nie- niczym się nie martw! Zadzwoń do firmy wynajmującej auta i dopytaj się o szczegóły. Pracownicy na pewno z chęcią Ci pomogą!

Polecana wypożyczalnia:

Wypożyczalnia samochodów Enterprise Rent-A-Car Car Hire Poland Sp. z o. o.

Świętojańska 56/2

81-393 Gdynia

pomorskie

Tel.: +48586210606

Wszystkie lokalizacje dostępne na https://www.enterpriserentacar.pl/pl/wypozyczalnia-samochodow/lokalizacje.html