Reklama

Bezpieczny wynajem wózków widłowych – na co należy zwrócić uwagę przed wyborem?

Zakup wózków widłowych to nie jedyne rozwiązanie, które czeka na przedsiębiorców. Coraz popularniejszą opcją staje się wynajem wózków widłowych. Może to być świetny sposób dla nowych firm, które nie mają jeszcze ugruntowanej pozycji na rynku. Należy jednak uważać przy wyborze konkretnego dostawcy.

 

Wynajem wózków widłowych nie wiąże się z koniecznością jednorazowej utraty kapitału lub nadwyrężenia zdolności kredytowej. To doskonałe rozwiązanie dla firm, które pragną pozostać elastyczne, by nie mieć później problemów z odsprzedażą zakupionych wózków widłowych.

Zakup wózków widłowych i wynajem – porównanie

Kupno całej floty wózków widłowych do magazynu czy sklepu wielkopowierzchniowego to zadanie, które wiąże się z koniecznością posiadania dużego kapitału lub zdolności kredytowej. Zakupione wózki można bez trudu amortyzować, a sam fakt, że pojazdy ma się na własność, sprawia, że samemu można podejmować wszystkie decyzje ich dotyczące. Z pewnością powyższe cechy zakupu są zaletą, ale mają też swoje wady.

Wynajem wózków widłowych to rozwiązanie, które można polecić zwłaszcza młodym firmom. Sprawdzi się także dla koncernów, które dokonują ekspansji zagranicznej i nie mają jeszcze ugruntowanej pozycji na nowym rynku. Wynika to z faktu, że wynajem nie wymaga alokacji kapitału, a jak wiadomo – im większa elastyczność i jego dostępność, tym łatwiejsze kroki do podjęcia danej decyzji (zwłaszcza w początkowych fazach prowadzenia biznesu). Wynajem wózków widłowych jest także opcją, z której w prawie każdym momencie można się wycofać. To bardzo ważne zwłaszcza w kontekście dużego zapotrzebowania firmy na tego rodzaju pojazdy. Gdy zajdzie taka potrzeba, trudno będzie szybko sprzedać całą flotę wózków.

 

Co warto wziąć pod uwagę, wybierając firmę wynajmującą wózki widłowe? Najważniejsze – bezpieczeństwo finansowe

Do jednych z najczęstszych obaw związanych z wynajmem wózków widłowych należą kwestie związane z ich serwisowaniem i dokonywaniem bieżących napraw. Jednakże istnieją na rynku firmy, w których ofercie wynajmu powyższe usługi są już wliczone w cenie. Dzięki takiemu rozwiązaniu najemca pojazdów może nie obawiać się, że nagle mogą czekać go dodatkowe koszty. To naturalne, że standardowe korzystanie z każdego rodzaju pojazdów powoduje zużycia różnych jego komponentów, wobec czego nie należy podpisywać umowy z firmą, która za taką sytuację będzie naliczała drogie kary. Oprócz tego warto wybrać firmę, która ma już doświadczenie w tym zakresie i jest w stanie zaoferować szeroki wybór wózków widłowych – nie tylko spalinowych, ale także elektrycznych.