Reklama

Czy kadzidełka są szkodliwe?

Każdy z nas chce, aby w naszym domu unosił się przyjemny, subtelny zapach, który będzie podkreślał atmosferę przytulnego domowego ogniska. Możemy osiągnąć to na wiele sposobów – choćby używając odświeżaczy, świeczek, wosków czy kadzidełek. W przypadku tych ostatnich sposób ich palenia ma znaczenie dla nas i tego, czy taki produkt będzie bezpieczny. Co zrobić, aby w naszym ukochanym M zawsze pachniało dobrze i przyjemnie? Lepiej topić zapachowy wosk, czy palić świeczki lub kadzidła?

 

1. Różnica między kadzidełkami a woskiem

2. Czy kadzidełka faktycznie szkodzą?

3. Lepszy kominek do wosku czy zapachowy?

 

Różnica między kadzidełkami a woskiem

Kadzidełka to rzecz, którą każdy z nas kojarzy – proste, przypominające laskę zimnych ogni patyczki, które po zapaleniu razem z dymem emitują przyjemny zapach. Niestety nie każdy może taki dym wdychać, a produkty uboczne spalania kadzidła niekoniecznie muszą być zdrowe dla naszego organizmu. Alternatywą dla tego rodzaju odświeżania powietrza w domu może być wosk zapachowy. Składa się on z naturalnego wosku, takiego samego jaki mamy w zwykłej świeczce, połączonego z określoną kompozycją zapachową. Aby móc rozpuścić kostkę wosku i uwolnić jej zapach, potrzebujemy odpowiedniego stelaża. Jest nim kominek do wosku lub kominek na olejek.

 

Czy kadzidełka faktycznie szkodzą?

Chociaż kadzidło ładnie pachnie, to mimo wszystko jego zapach jest uwalniany w procesie spalania, podczas którego powstają również produkty uboczne. Dodatkowo wieloletnie wdychanie aromatów z kadzidełek może przyczyniać się do późniejszej choroby. Z tego względu lepszym rozwiązaniem jest wybieranie świeczek zapachowych lub wosków, które są wykonane z lepszej jakości materiałów i nie mają takiego wpływu na nasze zdrowie. Dobrej jakości kominek zapachowy, inaczej nazywany kominkiem do wosku, możesz znaleźć na backflow.pl, a j ego wykorzystanie również przyczyni się do lepszego rozłożenia zapachu w domu.

 

Lepszy kominek do wosku czy zapachowy?

Na rynku istnieje wiele produktów do palenia wosków, jak np. kominek na olejek Pepco czy kominek do wosku Ikea. Jednak to, jaki kominek wybierzemy również ma wpływ na to, jak będzie pachniał nasz dom. Najlepsze kominki zapachowe pozwalają na długie utrzymanie wosku w stanie ciekłym, gdy oddaje on najwięcej zapachu, dzięki czemu przyjemna woń pozostaje w powietrzu na dłużej. Dodatkowym atutem jest również unikalny design, który pozwoli nam wkomponować kominek w wystrój wnętrza tak, że będzie pasował idealnie, zamiast odstawać od reszty przedmiotów dookoła. Kominek może być też idealnym prezentem na Dzień Matki, święta, czy też podarunkiem bez okazji.