Reklama

Jasełka, kolędowanie, orszaki trzech króli – gdzie i kiedy?

Przed nami wiele wydarzeń o charakterze religijno – kulturalnych, które wpisują się w okres bożonarodzeniowy. Jasełka, koncerty kolęd oraz orszaki Trzech Króli to imprezy, które czekają na nas w niedzielę oraz poniedziałek. Co, gdzie i kiedy? Zapraszamy do zapowiedzi tych wydarzeń.

 

Już w niedzielę w Gierczycach  odbędzie się koncert kolęd. Wystąpi Schola z Gierczyc oraz zaproszeni goście. Wszyscy zaśpiewają utwory w aranżacji Szymona Markiewicza oraz Wojciecha Zwierniaka. Początek o godzinie 17.00 w kościele w Gierczycach.

W poniedziałek w kościele katolickim przeżywane jest Święto Trzech Króli. Od lat organizowane są w Polsce orszaki Trzech Króli. Nie inaczej będzie w naszym regionie. Pierwszy sformuje się w w Żegocinie. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 9.30 w sali widowiskowej w Centrum Kultury w Żegocinie, skąd w asyście orkiestry dętej przejdzie przez centrum Żegociny, a na koniec do kościoła parafialnego. Tam o godzinie odbędzie się msza święta, po której nastąpi wspólne kolędowanie w którym uczestniczyć będzie chór parafialny z Żegociny.

W Bochni z każdej z trzech parafii wyjdzie orszak innego króla. I tak z parafii św. Mikołaja orszak króla Kacpra, z parafii św. Pawła króla Melchiora a z parafii św. Jana – króla Baltazara. Wszystkie rozpoczną swój wymarsz o godzinie 12.15. O godzinie 13 połączony orszak z trzema królami odda pokłon Chrystusowi na Placu Sanktuaryjnym, po którym nastąpi wspólne kolędowanie. Więcej o orszaku napisaliśmy TUTAJ.

To jednak nie koniec wydarzeń w poniedziałek. Popołudnie i wieczór będzie można spędzić z kolędą w Łapanowie, Chełmie, Łapczycy, Mikluszowicach oraz Muchówce. W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Muchówce, o godzinie 16.00 rozpoczną się jasełka pod nazwą „Oszaleli Anieli” na które zapraszają uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele tej placówki.

O 16.00 rozpocznie się koncert noworoczny w parafii pw. Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Chełmie. Weźmie w nim udział Zespół Pieśni i Tańca Siedlecanie.

Zaledwie pół godziny później koncert w kościele parafialnym w Mikluszowicach da Orkiestra Baczków, które wesprą soliści: Aleksandra Gawłowicz, Anastazja Maćkowska, Weronika Brydniak, Justyna Styczeń, Weronika Czyż, Monika Polak oraz Mateusz Wojkowski.

W Łapanowie koncert kolęd rozpocznie się o godzinie 17.00 w sali widowiskowej tamtejszego Domu Kultury. Wystąpią grupy wokalne, soliści oraz instrumentaliści.

O godzinie 17, w kościele pw. św. Anny w Łapczycy koncert kolęd da schola w Łapczycy, który ma połączyć się we wspólne kolędowanie.