Reklama

Dlaczego warto wypożyczać samochód bezpośrednio na lotnisku?

Zdarza się, że podczas podróży do innego miasta postanawiamy wynająć samochód. Z kolei na miejsce docieramy pociągiem lub samolotem, aby uniknąć korków. Jednak w tym momencie rodzi się pytanie.Czy warto wypożyczać samochód bezpośrednio na lotnisku? Jeśli tak, to dlaczego?

 

Dlaczego warto wypożyczać samochód na lotnisku?

Nikt z nas nie lubi marnować swojego czasu. Dlatego też podczas podróży decydujemy się na skorzystanie z innego transportu niż autobus czy samochód, aby uniknąć korków. Jednak po dotarciu na miejsce podróży okazuje się często, że auto jest nam niezbędne. W takiej sytuacji atrakcyjnym rozwiązaniem może być wynajem samochodu. Jednak czy warto wypożyczać samochód na lotnisku? Okazuje się, że tak. Wiele firm posiada w portach lotniczych własne biura. Dzięki temu za podstawienie samochodu dolicza się standardowe opłaty, obowiązujące w każdej innej lokalizacji. Warto również dodać, że istnieje możliwość zwolnienia z opłat za podstawienie i odbiór samochodu. Przykładem może być oferta Carfree wypożyczalnia samochodów w Krakowie. Usługodawca gwarantuje, że opłata zostanie anulowana w przypadku rezerwacji na co najmniej 7 dni.

Należy również zwrócić uwagę, że w przypadku ofert promocyjnych możemy skorzystać z takiego rabatu przy krótszych terminach rezerwacji. Jeżeli zdecydujemy się na zamówienie samochody z innej lokalizacji na lotnisko, możemy być pewni, że koszty wygenerowane z tytułu dostarczenia auta będą w tym przypadku dużo wyższe. Dodatkowo kiedy dotrzemy na miejsce w godzinach nocnych, wygodniej będzie nam wsiąść do samochodu oraz dojechać do hotelu, niż szukać taksówki lub czekać na komunikację miejską. Warto również dodać, że jest to nie tylko oszczędność czasu na przesiadkach, ale również pieniędzy.

Jakie warunki należy spełniać, aby wypożyczyć samochód?

Jeżeli zdecydujemy się na wypożyczenie samochodu bezpośrednio na lotnisku, wówczas rezerwację możemy zrobić przez internet. Dzięki temu unikniemy wizyt w biurze wypożyczalni oraz zbędnych formalności. Ponadto nie ogranicza nas czas oraz miejsce. Aby wynająć auto, musimy posiadać jedynie telefon lub inne urządzenie z dostępem do internetu. Oczywiście są to wytyczne techniczne. Jednak czy klienci wypożyczalni muszą spełniać określone kryteria formalne? Okazuje się, że tak. Każda firma ma prawo samodzielnie określić warunki, jakie powinien spełniać klient. Jednak zgodnie z polskim prawem musi on posiadać co najmniej 18 lat oraz prawo jazdy. W praktyce wymagania są bardziej rygorystyczne.

Przykładem może być firma Carfree, która wymaga od konsumentów ukończenia co najmniej 21 roku życia oraz posiadanie uprawnień do kierowania samochodem osobowym od minimum roku. Jeżeli spełniamy te warunki, wówczas możemy przystąpić do rezerwacji. Jednocześnie należy podkreślić, że podczas odbioru auta zostaniemy zobowiązani do okazania ważnego dowodu osobistego oraz prawa jazdy.

Jak zarezerwować samochód na lotnisku?

Jak zostało wspomniane, rezerwację samochodu możemy zrobić przez internet. W tym celu należy przejść na stronę usługodawcy, gdzie znajdziemy wszystkie najważniejsze informacje dotyczące oferty. Aby sprawdzić koszt wypożyczenia samochodu bezpośrednio na lotnisku, należy określić termin oraz miejsce odbioru rezerwacji. Następnie powinniśmy wybrać preferowany samochód. Jeśli wszystko się zgadza, możemy przejść do wskazania formy płatności oraz dodatkowych opcji. Kolejnym krokiem będzie uzupełnienie formularza oraz opłacenie zamówienia. Niektóre firmy dają możliwość wyboru swoim klientom między płatnością online a tradycyjną. Informacje na ten temat również znajdziemy na stronie usługodawcy.

Zastanawiasz się, jaki samochód byłby dla Ciebie odpowiedni? Jesteś ciekawy, co wybierają najczęściej inni klienci? Przeczytaj także “Opinie specjalistów z Carfree na temat najchętniej wypożyczanych samochodów w Polsce”.