Reklama

Bochnia wśród 700 miast z orszakiem Trzech Króli

6 stycznia przyszłego roku, w Święto 3 Króli, Bochnia dołączy do ponad 700 miast i miasteczek w całej Polsce i poza jej granicami, w których zorganizowany zostanie Orszak Trzech Króli.

 

Będzie to przedstawienie Jasełek wystawiane w przestrzeni publicznej, na ulicach naszego miasta. Przedsięwzięcie to zrodziło się jako oddolna inicjatywa różnych wspólnot, pomyślana jako przywracanie tradycji wspólnego kolędowania. To wydarzenie religijne – i kulturalne zarazem.

Bocheński Orszak będzie mieć charakter zlotu gwiaździstego. Z każdej parafii wyjdzie osobny orszak. Po ich połączeniu w centrum miasta uczestnicy wejdą wspólnie na Plac Sanktuaryjny przed Bazyliką św. Mikołaja, gdzie odbędzie się pokłon, złożony przez monarchów przed Świętą Rodziną, oraz wspólne kolędowanie.

Zachęcamy wszystkich, niezależnie od wieku, do przyłączenia się do swoich parafialnych orszaków. Szczegóły znajdą Państwo w załączonym plakacie.

Co trzeba zrobić, by wziąć udział w Orszaku? Czy są potrzebne jakieś zapisy, rejestracja? Absolutnie nie. Wystarczy o oznaczonej porze pojawić się w wybranym miejscu i włączyć w społeczność orszakową. Mile widziane przebrania. Dla posiadaczy najbardziej oryginalnych strojów (w kategorii junior) zorganizujemy konkurs ze słodkimi nagrodami.

Każdy uczestnik otrzyma od organizatorów koronę. Dla tych, którym teksty kolęd sprawiają trudność, przewidziano orszakowe śpiewniki. Sprawmy, by 6 stycznia 2020 r. Bochnia rozbrzmiała radosnym śpiewem uwielbienia Bożej Dzieciny, zgodnie z orszakowym hasłem „Cuda, cuda ogłaszają!”