Reklama

Finał i podsumowanie „Szlachetnej Paczki” – zdjęcia

W miniony weekend odbył się finał tegorocznej akcji „Szlachetna Paczka”. Dzięki zaangażowaniu licznych darczyńców i wolontariuszy pomoc otrzymało 39 rodzin z powiatu bocheńskiego.

Już po raz kolejny w gmachu I Liceum Ogólnokształcącego w Bochni zapanowała atmosfera świątecznego pomagania. To wszystko za sprawą licznych wolontariuszy „Szlachetnej Paczki”, którzy od piątkowego wieczoru przyjmowali od darczyńców elegancko zapakowane kartony, paczki, a nawet duży sprzęt RTV i AGD. Następnie ruszyli „w teren”, by pomoc materialna jak najszybciej mogła dotrzeć do potrzebujących.

Zaczęliśmy od odwiedzenia rodzin już we wrześniu. I tak naprawdę właśnie od września, aż do teraz trwa „Szlachetna Paczka”. Pomaga nam 14 wolontariuszy. Część to „weterani” akcji, część dopiero do nas dołączyło. – mówi koordynatorka akcji w powiecie bocheńskim Karolina Kulas. W tym roku duża część rodzin to osoby samotne oraz starsze, schorowane małżeństwa. – dodaje.

Warto zaznaczyć, że darczyńcy wyczerpali listę potrzebujących rodzin już kilka dni po otwarciu bazy. To pokazuje jak duża jest chęć pomocy drugiemu człowiekowi. Rodziny otrzymały podstawowe rzeczy potrzebne do godnego funkcjonowania, takie jak żywność długoterminową, środki czystości, odzież i obuwie, artykuły szkolne dla dzieci, a także opał oraz sprzęt RTV i AGD. W akcję włączyli się darczyńcy indywidualni, jak i przedsiębiorstwa, instytucje publiczne oraz uczniowie szkół.