Reklama

Światowy Dzień Pluszowego Misia w Miejskim Przedszkolu nr 5 w Bochni

Uroczystości związane z Dniem Misia wpisują się w przedszkolną tradycję już od dobrych kilku lat, a dokładnie od 2010r. Przygotowania do tego wydarzenia trwają wiele dni i zaangażowane są do tego wszystkie grupy. 25 listopada to święto całego przedszkola: odbywają się inscenizacje teatralne, wspólne śpiewanie piosenek o misiach, zabawy taneczne, konkursy i quizy. Zwieńczeniem jest zaśpiewanie Misiowi „Sto lat” (kolejnych) oraz pałaszowanie pysznego tortu.

 

W tym roku Pluszowy Miś obchodził swoje 117 urodziny, przedszkolaki z tej okazji przyniosły do przedszkola swoje ulubione pluszowe maskotki i z niecierpliwością czekały na przybycie solenizanta. W budynku I przyjęcie urodzinowe rozpoczęło się od przedstawienia „Urodziny Kubusia Puchatka”, a w rolę aktorów wcieliły się nauczycielki i pracownicy przedszkola: Małgorzata Bajda, Iwona Hołyst, Renata Jachymczak, Agata Jeziorek, Monika Kaczmarczyk, Karina Łach, Natalia Matras, Izabela Świętek-Robak, Joanna Wyrwa. Natomiast w budynku II przyjęcie dla Misia zorganizowała grupa pani Elżbiety Fijołek i Beaty Wojcieszko, zapraszając przedszkolaków na inscenizację „Pluszowy miś, z wystawy miś” . Nie zabrakło zabaw i tańców z misiami, jak na urodziny przystało. Następnym punktem imprezy było ogłoszenie wyników konkursu plastycznego „Miś-to mój przyjaciel” ogłoszonego przez przedszkole. Wiele radości sprawiło dzieciom multimedialne słuchanie czytanej bajki, oraz pozowanie do zdjęć w „misiowej fotobudce”.

Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. A wszystko rozpoczęło się w 1902 roku, kiedy prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Jeden z uczestników postrzelił małego niedźwiadka, a prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie. Historię przeczytał producent zabawek i wyprodukował pierwszego pluszowego misia. Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.

 

informacja nadesłana