Reklama

Najważniejsze fakty i mity na temat zakładów bukmacherskich

Zakłady bukmacherskie to jeden z wielu sposobów na podkręcenie emocji związanych z zawodami czy wydarzeniem sportowym, które lubimy oglądać. Niektórzy uważają je za dobry sposób na dorobienie sobie do domowego budżetu, inni uważają obstawianie kuponów za bezsens i marnowanie pieniędzy. Jak jest naprawdę? Czy z bukmacherem można wygrać? Co możemy zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na wygraną w zakładach, jeżeli zdecydujemy się spróbować swoich sił?

 

1. Zakłady bukmacherskie nie pozwalają na wygraną

2. Zakłady bukmacherskie to legalna rozrywka

3. Do skutecznego obstawiania potrzeba odpowiedniej wiedzy

 

Zakłady bukmacherskie nie pozwalają na wygraną

Jest to jeden z największych mitów, na jakie można trafić w kwestii obstawiania zakładów. Decydując się na konkretny kupon musimy być oczywiście świadomi, że możemy nie trafić poprawnego wyniku, jednak nie oznacza to, że nie mamy szansy na wygraną. Tylko u nas w kraju trafiały się osoby, które wygrywały ogromne pieniądze – dwie największe do tej pory notowane wygrane to kolejno blisko 500 tys. zł, a także aż 1,25 mln zł. Jeżeli więc zagłębimy się w temat, możemy znaleźć wiele użytecznych materiałów odnośnie tego, jak obstawiać aby wygrać. Choć z początku faktycznie lepiej jest operować małymi kwotami, w miarę zdobywania wiedzy na temat zakładów możemy próbować swoich sił na większych stawkach.

 

Zakłady bukmacherskie to legalna rozrywka

Zakłady wzajemne są legalne, to fakt. Jednak aby dany operator mógł działać zgodnie z prawem na terenie Polski, musi posiadać odpowiednie zezwolenie wydawane przez Ministra Finansów. To bardzo ważne, aby dokładnie sprawdzać, u kogo chcemy założyć nasze konto do obstawiania wyników sportowych. Jeżeli wybierzemy bukmachera nie posiadającego odpowiednich zezwoleń w Polsce, ryzykujemy utratą depozytu i wygranych oraz kontrolą Urzędu Skarbowego ze względu na nieodprowadzone podatki. Po czym możemy poznać, że dany bukmacher działa legalnie? Dane takiej firmy są łatwo dostępne, a także ma ona jasno sprecyzowany sposób odprowadzania podatków od wygranych.

 

Do skutecznego obstawiania potrzeba odpowiedniej wiedzy

Jest to prawdą. Aby skutecznie obstawiać zakłady sportowe potrzebujemy wiedzy nie tylko w zakresie konkretnej dyscypliny sportu, jaką chcemy się zająć. Dobrze jest znać również co najmniej kilka podstawowych technik obstawiania kuponów, jak płaska stawka, modulowana stawka czy progresja. Jeżeli zagłębimy się w tematykę systemów bukmacherskich, będziemy w stanie zwiększyć swoje szanse na poprawne obstawienie kuponu, co z kolei przełoży się na większą ilość wygranych.