Reklama

Pożyczki bez baz – zasady przydzielania

Pożyczki bez baz, czyli pozbawione weryfikacji nie są wcale oczywistością. Większość instytucji finansowych sprawdza wiarygodność klientów oraz ich zdolności do spłaty zaciągniętego zobowiązania. W ostatnich latach natomiast liczba dłużników, nie mogących sobie poradzić z unormowaniem sytuacji finansowej, wzrasta. Dodatkowe środki uzyskane bez procedury weryfikacyjnej, jeśli zostaną mądrze wykorzystane, mogą stanowić cenny zastrzyk gotówki i pomoc w najpilniejszych kwestiach.

 

1. Jak działają pożyczki bez baz?

2. Zalety i wady pożyczki bez weryfikacji

3. Pożyczka z komornikiem

Osoba zadłużona właściwie nie ma możliwości uzyskania kredytu w banku. Negatywna informacja z BIK uniemożliwia uzyskanie pozytywnej decyzji. Istnieją, oczywiście wyjątki, jak choćby dopisanie do kredytu kolejnej osoby, która ma dobrą historię kredytową kub nieruchomość stanowiącą zabezpieczenie, są to jednak przypadki szczególne.

Jak działają pożyczki bez baz?

Najważniejsze cechy, którymi wyróżnia się pożyczka bez baz, i zasady nią rządzące znaleźć można na: https://kredyt-dla-zadluzonych.pl/pozyczki-bez-baz-komornikiem-internet/. W tym miejscu warto natomiast wspomnieć o procedurze. O pożyczki bez baz wnioskować można przez internet, wypełniając formularz dostępny na stronie internetowej wybranej instytucji finansowej. Można także skontaktować się z agentem, który odwiedzi pożyczkobiorcę w domu, przeanalizuje potrzeby i dobierze rozwiązanie. Formalności są przyjazne: aby uzyskać tego typu pożyczkę, wystarczy być osobą pełnoletnią, mieć polskie obywatelstwo i mieszkać na terenie naszego kraju. Niezbędne jest również konto w polskim banku i rodzimy numer telefonu.

Warto wspomnieć, że pożyczki bez baz istnieją także w wariancie konsolidacyjnym, pozwalających na połączenie kilku zobowiązań w jedno i tym samym łatwiejszą jego spłatę. Bardzo często ta opcja staje się ratunkiem dla domowego budżetu.

Zalety i wady pożyczki bez weryfikacji

Najważniejsza zaleta, jaką ma pożyczka bez weryfikacji, to uproszczone formalności oraz szybkość pozyskania środków finansowych. Dodatkowo, poszczególne instytucje często oferują różnego rodzaju promocje: od popularnej formy „pierwszej pożyczki za darmo”, przez zniżkę za polecenie znajomego, aż po nagrody rzeczowe. Wady pojawiają się właściwie w sytuacji, gdy wpłaty nie są realizowane terminowo. Takie działanie wiąże się z dodatkowymi kosztami, egzekucją należności, a nawet przekazaniem sprawy do windykacji. Aby uniknąć nadmiernego ryzyka, przed zaciągnięciem pożyczki należy realnie oszacować swoje możliwości finansowe i zdolność do spłaty.

Pożyczka z komornikiem

Otrzymania pożyczki nie wyklucza nawet zajęcie komornicze na rachunku, choć bardzo pomocne wówczas będzie posiadanie stałego źródła dochodu jako elementu uwiarygadniającego. Osoby, które napotkała taka sytuacja, często obawiają się otrzymania pożyczki w formie przelewu, ponieważ środki trafiające na rachunek najprawdopodobniej zostaną automatycznie zajęte. Jeśli pożyczka zaciągana jest właśnie w celu spłaty komorniczych zaległości, można rozwiązać sprawę właśnie w ten sposób. Jeśli jednak pieniądze mają zostać przekazane innej osobie lub wydane na inny cel, rozwiązaniem jest ich wypłata gotówką w kasie.

 

Uzyskanie pożyczki bez weryfikacji, a nawet pożyczka z komornikiem są możliwe. Każdorazowo jednak należy rozważyć aktualną sytuację, by nie doprowadzić do całkowitej utraty płynności finansowej, a jedynie wspomóc się w trudnej sytuacji życiowej. Takie jest zresztą główne założenie pożyczki bez baz.