Reklama

Rusza świąteczna zbiórka dla Polaków na Wileńszczyźnie

Po raz kolejny rusza akcja wsparcia polskich dzieci na Wileńszczyźnie. Naszych najmłodszych kresowych rodaków możemy wesprzeć poprzez udział w zbiórce organizowanej przez pana Stanisława Dębosza, którego prośbę o wsparcie publikujemy poniżej.  

 

Szanowni Państwo, wspólne z mieszkańcami Bochni, uczniami oraz nauczycielami szkół oraz pracownikami Polskiej Spółki Gazownictwa organizujemy akcje pomocy dla  polskich dzieci na Wileńszczyźnie. Akcja ta cieszy się coraz większym zainteresowaniem, zarówno instytucji, szkół jak i osób prywatnych. Dostarczamy do nw. placówek wsparcie w postaci: żywności, środków sanitarnych, książek, zabawek edukacyjnych. Naszą opieką i wsparciem obejmujemy dzieci w polskich szkołach w: Duksztach, Rzeszy, Rakańcach, Korwiu, Butrymańcach., Podborzu oraz opiekujemy się jedynym hospicjum w Wilnie.

W związku ze zbliżającym się okresem Świąt Bożego Narodzenia chcielibyśmy aby zagościł na dziecinnych twarzach uśmiech z otrzymanego choć malutkiego prezentu, aby i do nich dotarł Św. Mikołaj. Chcemy przygotować paczki świąteczno-mikołajkowe. Bardzo prosimy o wsparcie w postaci:

– żywność długoterminowa, (makaron, kasza, cukier, konserwy, herbata),

– słodycze,

– środki sanitarne, (pasta do zębów, szampon, proszek do prania),

– pampersy dla dorosłych i dla dzieci,

– papier toaletowy,

– pluszaki oraz gry edukacyjne.

Za każdą formę pomocy już dziś w ich imieniu oraz swoim serdecznie dziękuję.

Stanisław Dębosz