Reklama

Rembrandt z The National Gallery w Londynie i Rijksmuseum w Amsterdamie – wystawa na ekranie.

21 listopada (godz. 19.00) w Kinie Regis zobaczymy kolejną część cyklu „Wystawa na ekranie”. Tematem odcinka będzie postać Rembrandta van Rijna – jednego z najwybitniejszych malarzy nie tylko epoki Baroku, ale całej historii malarstwa światowego.

Wystawa skupia się na najważniejszych wydarzeniach z ostatnich lat życia Rembrandta, powszechnie uważanych za najlepsze i najbogatsze lata w jego twórczości. Arcydzieła, które powstały w tym właśnie okresie można nazwać definiującymi jego geniusz. Poznamy historię życia Rembrandta, która przeplata się z zakulisowymi przygotowaniami do wystaw w National Gallery w Londynie i Rijksmuseum w Amsterdamie – wszystko razem pozwala poznać fenomen tego wielkiego malarza.

Każda wystawa Rembrandta jest oczekiwana z niecierpliwością, ale prezentowane wystawy przygotowane przez londyńską Galerię Narodową i amsterdamskie Rijksmuseum są wydarzeniem wyjątkowym. Dokumentaliści otrzymali uprzywilejowany dostęp do tych placówek i stworzyli na widzów kin na całym świecie film jedyny w swoim rodzaju. Zawiera on dokładna analizę każdego z kluczowych pokazywanych arcydzieł wraz z wypowiedziami zaproszonych gości, w tym kuratorów i czołowych historyków sztuki. Dla wielu, Rembrandt jest największym artystą, jaki kiedykolwiek żył, a ten film stara się odkrywać prawdę o człowieku, uważanym za legendę.

———-

Rembrandt z The National Gallery w Londynie i Rijksmuseum w Amsterdamie (95 minut)

/Wystawa na ekranie/ reż.: Kat Mansoor

21.11.2019, godz.19.00

Kino Regis, duża sala, bilety: 20 zł.