Reklama

Małopolscy politycy po pierwszym posiedzeniu Sejmu: emocje, nadzieje i plany

Wczoraj odbyło się pierwsze posiedzenie Sejmu IX kadencji. Obradom przyglądali się przedstawiciele portali: „mojaBochnia” oraz „Bochnia Brzesko z bliska” .

 

O wrażenia z tego pierwszego dnia, a także o plany na obecną kadencję zapytaliśmy posłów z naszego regionu. Dla Stanisława Bukowca z Bochni to debiut. W rozmowie z nami nie krył, że były emocje i to niemałe. – Były niezwykłe emocje. To są emocje, które się udzielają. Człowiek staje się świadomy tego, jak ważne to wydarzenie, jak ważny to jest dzień. I na pewno taka lekka trema, lekkie nerwy były. Aczkolwiek jest pewna satysfakcja, że można w tym miejscu być i złożyć ślubowanie, aby służyć Ojczyźnie, służyć wszystkim mieszkańcom Polski – powiedział Stanisław Bukowiec.

 

 

Józefa Szczurek-Żelazko posłem jest już drugą kadencję, ale nie kryła, że ślubowanie to także dla niej bardzo wzruszający moment. – Jest to moje drugie ślubowanie, więc trochę inaczej je przeżywam, ale także bardzo intensywnie – podkreślała.

 

W rozmowie z portalem bochniazbliska.pl i mojabochnia zapewniała, że w obecnej kadencji nadal bardzo intensywnie chce działać dla regionu tarnowskiego, realizując ważne dla mieszkańców projekty. Piąty raz ślubowanie składał Arkadiusz Mularczyk. Poseł zapewniał, że jest to jednak zawsze ogromne przeżycie. – Za każdym razem jest to coś nowego: nowy skład parlamentu, nowe wyzwania, nowe okoliczności, sprawy i problemy. Inna Polska, sam z zaciekawieniem będę obserwował tę kadencję – przekonywał Arkadiusz Mularczyk. Poseł zapewniał, że nadal będzie działał w sprawie reparacji wojennych, w tym także w sprawie zniszczonego przez Niemców kościoła znajdującego się obecnie w murach wiśnickiego zakładu karnego.

 

 

O to, jaka będzie najbliższa kadencja zapytaliśmy także Wiesława Krajewskiego. – Jestem pełen optymizmu, Tak jak prezydent Andrzej Duda wspomniał, że Sejm jest miejscem debaty, mam nadzieję, że to będzie debata merytoryczna, która będzie służyła naszej Ojczyźnie, Polakom, Rodakom, którzy chcą żyć w bezpiecznym suwerennym kraju – podkreślił Wiesław Krajewski.

 

 

Do Sejmu w tej kadencji weszli też przedstawiciele Konfederacji. W naszym okręgu nie udało się wywalczyć mandatu, ale uzyskał go Konrad Berkowicz z Krakowa. Wczoraj nie krył zadowolenia. –Wreszcie w Sejmie jest opozycja wobec PiS, PO PSL i SLD czyli „bandy czworga”. Co prawda tylko 11 posłów stanowi opozycję, ale mam nadzieję, że to będzie się powiększać – zapewniał poseł Berkowicz. Poseł podkreślił mocną pozycję w strukturach Konfederacji w naszym okręgu Czesława Kwaśniaka i Radosława Maconia. – To dobrze wróży na przyszłość – zapewnił.

 

Opracowali:

Małgorzata Więcek Cebula/ Bochnia z Bliska

Marcin Kalinowski / mojaBochnia.pl