Reklama

Pierwsze posiedzenie Sejmu. Stanisław Bukowiec już po ślubowaniu

Dzisiaj o godzinie 12 rozpoczęło się uroczyste inauguracyjne  posiedzenie Sejmu IX kadencji. Ślubowania złożyli posłowie, między innymi wybrani przez mieszkańców Bocheńszczyzny: Anna Pieczarka, Józefa Szczurek _Żelazko, Urszula Rusecka, Wiesław Krajewski, Stanisław Bukowiec, Norbert Kaczmarczyk i Piotr Sak z PiS, Urszula Augustyn z KO oraz Władysław Kosiniak -Kamysz z PSL.

 

Dzisiaj na Wiejskiej wzmożony ruch. Mnóstwo Policji, liczna Straż Marszałkowska kontroluje dokładnie wejścia na teren Sejmu. Demonstrujący od prawa do lewa dający dowód , że żyjemy w państwie demokratycznym, w którym  każdy może wyrażać swoje poglądy.

Posiedzenie Sejmu rozpoczęło wystąpienie Prezydenta RP mające charakter mocno koncyliacyjne . Andrzej Duda  podkreślał kilkukrotnie, że pomimo różnic ideologicznych należy zachować umiar, okazywać sobie szacunek.  Po  nim głos zabrał Marszałek Senior – Antoni Macierewicz, który wiele miejsca poświęcił wartościom chrześcijańskim w życiu społecznym, odwołując się przy okazji do ustawy zasadniczej.  Na korytarzach sejmowych pierwsze wywiady z przyłapanymi przez media , spieszącymi się gdzieś posłami.

Później nastąpiła chwila, na którą wszyscy czekaliśmy w Sejmie, na zaprzysiężenie posłów, wśród których poseł z Bochni – Stanisław Bukowiec wypowiedział zdanie: „Ślubuję, tak mi dopomóż Bóg”.