Reklama

Ponad 10.000 złotych zebranych na renowację kwatery cmentarnej!

Aż 10.120,51 zł zebrano podczas kwesty na cmentarzu komunalnym w Bochni w trakcie minionego długiego weekendu. Dzięki tej kwocie coraz bardziej zbliża się rozpoczęcie prac renowacyjnych w kwaterze cmentarnej rodziny Piszów. O wszystkim informuje nas w liście skierowanym do darczyńców Patryk Salomon, Przewodniczący Komitetu Ratowania Zabytkowej Części Cmentarza Komunalnego w Bochni przy Stowarzyszeniu Bochniaków Miłośników Ziemi Bocheńskiej.

Szanowni Państwo!

W imieniu własnym oraz Stowarzyszenia Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej chciałbym gorąco podziękować wszystkim darczyńcom, którzy w dniach pierwszego i drugiego listopada wsparli (XXVI) kwestę na rzecz ratowanie zabytków cmentarza komunalnego przy ul. Orackiej w Bochni. To dzięki Wam w tym roku udało się zebrać kwotę 10 120,51zł! To dwa razy więcej niż w roku poprzednim! Oprócz wpłat do puszki odnotowaliśmy 30 zł wpłaconych bezpośrednio na konto bankowe zbiórki.

Aktualnie na koncie Komitetu Ratowania Zabytkowej Części Cmentarza Komunalnego w Bochni znajduje się 24 048,83 zł, a więc do celu brakuje nam niecałych 4 tys. złotych. Dlatego z dużą dozą prawdopodobieństwa mogę powiedzieć, że w przyszłym roku rozpoczną się prace renowacyjne kwatery cmentarnej rodziny Piszów! Jeszcze raz dziękuje wszystkim za wsparcie tej pięknej i ważnej idei którą jest ratowanie naszego dziewictwa i pamięci o przeszłości.
Na koniec chciałbym powtórzyć, że pieniądze można wpłacać przez cały rok na konto nr: 95 8591 0007 0080 0211 1054 0002, z którego pieniądze w całości są przeznaczane na ratowanie zabytkowej części cmentarza komunalnego w Bochni. Ze swojej strony mogę podkreślić, że Komitet będzie czynił wszelkie starania o pozyskanie środków zewnętrznych ponieważ skala potrzeb na cmentarzu jest ogromna. O wszelkich zmianach czy rozpoczętych pracach będą informowani Państwo na bieżąco.

Z poważaniem,

Patryk Salamon
Przewodniczący Komitetu Ratowania Zabytkowej Części Cmentarza Komunalnego w Bochni przy Stowarzyszeniu Bochniaków Miłośników Ziemi Bocheńskiej