Reklama

Zmiany organizacji ruchu przy bocheńskich cmentarzach

W związku ze zbliżającym się Świętem Zmarłych w dniach od wczoraj 31 października do 3 listopada na małopolskich drogach i w rejonach cmentarzy nastąpi wzmożony ruch pojazdów i pieszych.

Pamiętajmy, że zmienna, jesienna pogoda negatywnie wpływa na warunki podróżowania i widoczność, co przekładana się bezpośrednio na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Przypominamy, że osoby udające się na groby bliskich muszą być przygotowane na zmiany w organizacji ruchu na drogach znajdujących się w rejonach cmentarzy, dlatego też w miarę możliwości powinny korzystać ze środków komunikacji miejskiej. W tym czasie na trasy będą skierowane dodatkowe autobusy.

Należy również pamiętać, że ulice znajdujące się bezpośrednio przy cmentarzach będą wyłączone z ruchu, a dla pojazdów zostaną utworzone tymczasowe parkingi.

Na czas działań zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu na terenie miasta Bochnia:

– ulica Oracka  – zostanie wprowadzony jeden kierunek ruchu od ulicy Polnej w kierunku ulicy Regis

– ulica Karosek – zostanie ustawiony znak „zakaz zatrzymywania się i postoju” na odcinku od ulicy Krętej do ulicy Wodociągowej.

– Na ulicy Solidarności oraz Ofiar Katynia,  Pileckiego zostanie ustawiony znak „ zakaz zatrzymywania się i postoju” od strony cmentarza

– Ulica Polna – zostanie wprowadzony jeden kierunek ruchu od ulicy Orackiej w kierunku ulicy Romana

 

Źródło: policja Bochnia