Reklama

W sobotę kolejne spotkanie Bochnia – Saarluis

W najbliższy weekend odbędzie się spotkanie partnerskie stowarzyszeń Bochnia – Saarlouis. Do Bochni zawita grupa 18 osób z Saarlouis, by wspólnie z lokalnym stowarzyszeniem zrealizować przedsięwzięcie planowane od wiosny.

Od 25 do 29 października odbędą się warsztaty rozwojowe a w programie m.in. wykład historyczny prof. A. Stempina, wystawa kolaży z historiami osób tworzących partnerstwo, ćwiczenia z Języka Empatii, tworzenie mapy marzeń, wspólne gotowanie wg lokalnych receptur, spacery i wspólne biesiadowanie.

Stowarzyszenie Partnerskie Bochnia – Saarlouis wraz z bliźniaczym stowarzyszeniem z Saarlouis buduje dwustronne relacje dla pokoju i porozumienia. Projekt warsztatów wspiera finansowo Fundacja Współpracy Polsko Niemieckiej z Warszawy. Do akcji włączają się także inne stowarzyszenia z Bochni i Powiat Bocheński.

Stowarzyszenie Partnerskie Bochnia-Saarlouis powstało w 2005 roku. Jego misją jest ułatwianie mieszkańcom Powiatu Bocheńskiego kontaktów z mieszkańcami Landkreis Saarlouis, tworzenie okazji do dialogu, wzajemnego zrozumienia i współpracy. Dotychczas Stowarzyszenie realizowało projekty partnerskie w dziedzinie kultury, edukacji, turystyki i rekreacji. W 2014 r. otrzymało certyfikat Dobra Jakość Trzeciego Sektora wydany przez Fundację im. Jana Hetmana Tarnowskiego. Od 2015 r. należy do Federacji Małopolska Pozarządowa.