Reklama

Makulatura na misje. Budujemy Centrum Dziecka w Kamerunie. Podsumowanie

Sobotnią zbiórką makulatury (12.10.2019 r.) przy kościele św. Pawła Ap. w Bochni zakończony został szósty rok akcji „Makulatura na misje”, którą wspiera ogromna ilość osób, nie tylko z Bochni i ziemi bocheńskiej, ale także m.in. z Krakowa, Brzeska, Wieliczki.

W dniu zbiórki do kontenerów zebrano 13 590 kg zużytego papieru. Ponadto osoby indywidualne i instytucje przekazały swoją makulaturę bezpośrednio do bazy EKOM BUDU w ilości 5 770 kg. Łącznie zebrano 19 360 kg, co dało kwotę 3 872,00 zł. Pięć osób przekazało darowiznę w wysokości 1 007,00 zł.

Tak więc konto budowy ośrodka zdrowia w Centrum Dziecka „Cite de vie – Mere Josepha w Yaounde – stolicy Kamerunu, powiększyliśmy o kwotę 4 879,00 zł.

Do zbiórki makulatury oprócz osób prywatnych włączyły się szkoły i instytucje: Publiczna Szkoła Podstawowa w Strzelcach Wielkich, Szkoła Podstawowa w Szczurowej, Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Brzesku, Zespół Szkół Nr 1 w Bochni, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Bochni , Akcja Katolicka przy parafii Matki Boskiej Fatimskiej w Kobylu, Studio K w Łapczycy, Przedsiębiorstwo Handlowe Dorota Michalik i Agata Maleska – Radwan, ” Powszechna Spółdzielnia SpożywcówSpołem” w Bochni, Urząd Miasta Bochnia.

Przy sprawnym odbiorze makulatury i umieszczaniu jej w kontenerach pracowali parafianie z parafii św. Pawła Ap. Wszystkim osobom, które od 6-ciu lat ofiarnie przynoszą makulaturę i tym, którzy pracują przy składaniu makulatury do kontenerów składamy gorące wyrazy wdzięczności.

Naszą akcję wspiera wiele instytucji i bocheńskie portale internetowe, które poprzez bezinteresowne umieszczanie plakatów i informacji o zbiórkach pomagają nam w nagłośnieniu akcji „Makulatura na misje” za co składamy szczególne wyrazy wdzięczności.

W imieniu organizatorów i Siostry Kolbeny Frąckiewicz koordynatorki budowy studni im. dr Filipa Adwenta, a teraz Centrum Dziecka składamy gorące podziękowania oraz zapewnienie o modlitwie.

Dzięki Państwa bezinteresownej pomocy możliwe będzie ukończenie pierwszego obiektu Centrum Dziecka – Ośrodka Zdrowia na przełomie roku.

Zachęcamy również w miarę możliwości do przekazywania ofiar na budowę Centrum na konto:

Elżbieta Czesława Frąckiewicz,

ul. Henryka Sienkiewicza 24, 09-402 Płock

Credit Agricol Bank Polska S.A. 16 1940 1076 6592 0145 0000 0000

dopisując przeznaczenie ofiary: – na budowę CENTRUM DZIECKA,

lub przekazując 1% podatku na KRS 0000331212 z dopiskiem:

Na budowę CENTRUM DZIECKA w Kamerunie – K11″.

W przypadku posiadania większej ilości makulatury do przekazania na akcję „Makulatura na misje”, można dostarczać ją do bazy firmy recyklingowej EKOMBUD, znajdującej się przy ul. Partyzantów 7 – wjazd od ul. Gazowej – pierwsza brama po lewej stronie. Poświadczenie przekazania makulatury można oddać do kancelarii przy parafii św. Pawła Ap. w Bochni.

Najbliższą zbiórkę makulatury planujemy w kwietniu 2020 r.

Maria Ślusarz

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich DT

O/Bochnia przy parafii św. Pawła Ap.