Reklama

„Odblaskowa Szkoła” w Publicznej Szkole Podstawowej w Łazach

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Łazach zgłosiła się do X Edycji Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła”. Udział w akcji daje możliwość wykazania, że szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych, zwłaszcza w drodze do i ze szkoły.

W ramach konkursu uczniowie zostali wyposażeni w kamizelki oraz różnego rodzaju elementy odblaskowe. Zostały przeprowadzone konkursy m.in. „Odblaskowy pokaz mody” polegający na przygotowaniu stroju z elementami mody odblaskowej i zaprezentowaniu go przy muzyce, konkurs plastyczny „Bądź bezpieczny na drodze – noś odblaski” oraz konkurs wiedzy o ruchu drogowym. W ramach działań konkursu „Odblaskowa Szkoła”, uczniowie kl. VIII przemaszerowali w kamizelkach odblaskowych ulicami Łazów w ramach happeningu pod hasłem „Noś odblaski” niosąc transparenty nawołujące do noszenia odblasków, a każdy napotkany przechodzień i nie tylko, otrzymał opaskę odblaskową, lub inny odblask. Uczniowie naszej szkoły mieli również okazję gościć przedstawiciela z Powiatowej Komendy Policji w Bochni. Podczas spotkania Policjant przypomniał uczniom naszej szkoły o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa, obowiązujących podczas przemieszczania się po drogach oraz o obowiązku noszenia przez dzieci odblasków.

W szkole zostały wykonane gazetki nawiązujące do tematu konkursu oraz rozpoczęto wiele innych przedsięwzięć o których będzie można przeczytać na stronie szkoły.

Autor: PSP Łazy