Reklama

Wybory. Mateusz Morawiecki poparł w Bochni kandydatów PiS

W środę wieczorem aula szkoły muzycznej była miejscem spotkania premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Bochni. Podczas tego wydarzenia szef rządu poparł kandydatów PiS startujących w niedzielnych wyborach parlamentarnych.

Spotkanie z Prezesem Rady Ministrów cieszyło się sporym zainteresowaniem. Aula wypełniła się po brzegi, dla wielu chętnych wzięcia udziału w wydarzeniu nie starczyło miejsca. Premier przybył do Bochni z opóźnieniem wcześniej odbywając podobne spotkania w Kielcach i Myślenicach.

Mateusza Morawieckiego przywitał kandydat na senatora – Włodzimierz Bernacki, który pełnił jednocześnie rolę prowadzącego konwencję. Bernacki w swoim wystąpieniu stwierdził, że rządy PiS przyczyniły się do upodmiotowienia Polski w relacjach międzynarodowych. Skończyliśmy z pedagogiką wstydu – mówił kandydat na senatora.

Po wystąpieniu Anny Pieczarki, która wskazywała na wyzwania związane z rozwojem kraju, głos zabrał premier. Szef rządu mocno uderzył w poprzedni rząd: Niefrasobliwość i przyzwolenie na patologie w czasach naszych poprzedników powodowała, że dziennie na skutek nieszczelnego systemu podatkowego wypływało dziennie sto mln zł z budżetu państwa, czyli w dwa dni w jeden weekend znikał budżet Bochni – powiedział Morawiecki. Premier podkreślał, że uszczelnienie systemu podatkowego pozwala realizować przez PiS szereg programów społecznych.

W trakcie konwencji premier nie tylko zachęcał do oddania głosu w niedzielnych wyborach na listę PiS, ale również poparł kandydatów z tego ugrupowania ubiegających się o mandaty posłów i senatora z listy nr 15 okręgu tarnowskiego.

Foto: Bochnia z Bliska