Reklama

Kredyt konsolidacyjny w Alior Bank – co warto wiedzieć?

Kredyt konsolidacyjny nie jest produktem oddłużeniowym, ale i tak cieszy się ogromną popularnością w Polsce. Wszystko dlatego, że zaciągamy coraz więcej zobowiązań kredytowych, których w końcu nie jesteśmy w stanie regularnie spłacać.

Chociaż kredyt konsolidacyjny nie pozwala zmniejszyć zadłużenia, to zmienia formę ich spłaty na bardziej dogodną. Dzięki temu kredytobiorca odzyskuje płynność finansową i nie musi już martwić się o środki na kolejną ratę. Jeśli i Ty nie radzisz sobie ze spłatą zaciągniętych kredytów w terminie, sprawdź ofertę kredytu konsolidacyjnego. Możesz wybierać zobowiązanie, które dla Ciebie będzie charakteryzować się najlepszymi warunkami. Sprawdź już teraz.

Co to jest kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny jest zobowiązaniem, dzięki któremu wszystkie zaciągnięte dotąd kredyty zostają połączone w jeden produkt. Dzięki temu kredytobiorca spłata tylko jedną ratę, której wartość jest niższa aniżeli suma rat spłacanych dotychczas. Takie rozwiązanie to szereg korzyści. Przede wszystkim rata staje się niska poprzez wydłużenie okresu współpracy z „nowym” bankiem. Zobowiązania, które zostały zaciągnięte na złych warunkach, są spłacone, a ich regulowanie odbywa się teraz w sposób preferencyjny, uwzględniając potrzeby i możliwości finansowe kredytobiorcy. Co więcej, klient banku ma szansę na otrzymanie dodatkowych środków, które może wydać na dowolny cel.

Kredyt konsolidacyjny najlepiej zaciągać w sytuacji, kiedy pojawiły się problemy finansowe, ale te nie zaburzyły jeszcze dobrej zdolności oraz historii kredytowej. Trzeba mieć na uwadze, że każdy bank weryfikuje swojego klienta pod względem wiarygodności i wypłacalności, zmniejszając tym samym ryzyko kredytowe.

Kredyt konsolidacyjny – warunki w Alior Bank

Przeglądają oferty różnych instytucji bankowych, uwagę warto zwrócić na kredyt konsolidacyjny w Alior Bank. Czy wiesz, że ta instytucja jako jedna z niewielu oferuje takie zobowiązanie na naprawdę korzystnych warunkach? Kwota, o jaką może ubiegać się kredytobiorca, by spłacić inne kredyty to nawet 200 000 złotych, a w skład takich zobowiązań wchodzić mogą te na mieszkanie, samochód bądź dowolny cel. Czas trwania nowej umowy kredytowej to zaś nawet 10 lat.

Dobrze, jeśli potencjalny klient Alior Bank wybierze się do oddziału, by poznać szczegóły. Kredyt konsolidacyjny można w tej instytucji zaciągać szybko, przy minimum formalności i bez dodatkowych kosztów około kredytowych. Dowiedz się, czy ten bank pobiera prowizję za udzielenie kredytu? Czy wymaga założenia rachunku bankowego? Czy konieczne jest nabywanie polisy ubezpieczeniowej? Może okazać się, że warunki są na tyle atrakcyjne, że już niedługo pozbędziesz się finansowych kłopotów.

Jak zaciągnąć najlepszy kredyt konsolidacyjny?

Przede wszystkim należy poznać co najmniej kilka ofert różnych instytucji bankowych, by wiedzieć, z której propozycji skorzystać. Potem wystarczy złożyć wniosek o kredyt. Do niego trzeba dołączyć zaświadczenie o zarobkach. Uwaga, nie wszystkie banki akceptują dochód generowany na podstawie umowy zlecenie/o dzieło. W najlepszej sytuacji są ci, którzy pracują na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony.

Kredyt konsolidacyjny – ranking zobowiązań kredytowych

Aby wybrać najlepszy kredyt konsolidacyjny, warto zerknąć na ranking ofert tego rodzaju zobowiązań kredytowych. W takich zestawieniach uwzględnione zostaje oprocentowanie, wszelkie koszty, warunki oraz ograniczenia, z jakimi musi liczyć się przyszły klient. Co ważne, oferty kredytowe zmieniają się bardzo szybko, dlatego warto analizować rankingi przynajmniej raz w miesiącu.

Przyda się również kalkulator kredytowy. To narzędzie pozwala ocenić opłacalność takiego zobowiązania pod względem kosztów. Za jego pomocą można wyliczyć najtańszy kredyt konsolidacyjny, z najniższym oprocentowaniem oraz minimalnymi kosztami dodatkowymi. Należy jednak zdać sobie sprawę, że takie zobowiązanie zawsze powinno uwzględniać indywidualne potrzeby i oczekiwania klientów banku.