Reklama

Makulatura na misje. Budujemy Centrum Dziecka w stolicy Kamerunu Yaonde

W tym Nadzwyczajnym Miesiącu Misyjnym z wielką radością, ale i nadzieją pragniemy ponownie zaprosić wszystkich ludzi dobrej woli do włączenia do akcji „Makulatura na misje”. Czwarta zbiórka , a zarazem ostatnia w tym roku, będzie miała miejsce w sobotę 12 października 2019 r przy kościele św. Pawła Apostoła w Bochni, w godz. od 7.00 do 16.00.

 

Zbiórka ta zakończy szósty rok naszej wspólnej pomocy misjom na afrykańskim lądzie. Do tej pory dzięki naszej wspólnej akcji udało się wybudować studnię, która działa od 2 lat w stolicy Kamerunu Yaounde. Teraz zebrane przez nas środki przekazywane są na budowę Centrum Dziecka, „Cite de la vie – Mere Josepha”. Siostry ze Zgromadzenia Sióstr Męki Pana Naszego Jezusa Chrystusa zwane Pasjonistkami, które są koordynatorkami tego dzieła mają nadzieję na otwarcie pierwszego budynku, którym jest przychodnia zdrowia, na przełomie tego i przyszłego roku.

Jeszcze raz gorąco zachęcamy do udział w sobotniej zbiórce 12 października br.

W przypadku problemów z magazynowaniem makulatury, można wcześniej dostarczyć ją do bazy firmy recyklingowej EKOMBUD, znajdującej się przy ul. Partyzantów 7 – wjazd od ul. Gazowej – pierwsza brama po lewej stronie.  Poświadczenie przekazania makulatury można oddać organizatorom w dniu zbiórki. Dziękując za dotychczasowe zaangażowanie, liczymy na Państwa dalszą pomoc.

Maria Ślusarz

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich

Przy parafii św. Pawła Ap. w Bochni