Reklama

Pożyczka dla osób z komornikiem – czy to możliwe?

Zadłużenie komornicze to w wyobraźni wielu osób sytuacja, w której uzyskanie jakiejkolwiek pożyczki nie jest już możliwe. Sytuacja nie jest jednak tak dramatyczna, jak mogłoby się z początku wydawać. Istnieją bowiem pożyczkodawcy, u których osoby z długiem komorniczym mogą uzyskać pożyczkę. Decyzję o podjęciu takiego zobowiązania należy jednak bardzo dokładnie przemyśleć.

  1. Zadłużenie komornicze – co się wtedy dzieje?
  2. Jak szukać pożyczki z komornikiem?

  3. Gdzie szukać pożyczki?

Zadłużenie komornicze – co się wtedy dzieje?

Przydzielenie komornika odbywa się w sytuacji, gdy wierzyciel jest przekonany, że samodzielnie nie odzyska od osoby zadłużonej zaległej kwoty. Nie dzieje się to jednak od razu. Przeterminowana rata pożyczki lub kredytu od razu nie trafia do komornika. Po pierwsze musi minąć 60 dni zanim informacja o zaległości pojawi się BIK. I to jest najistotniejsza informacja z punktu widzenia osoby poszukującej możliwość wzięcia nowej pożyczki. Informacja o przydzieleniu komornika nie jest nigdzie publikowana, jawne są natomiast zadłużenia przeterminowane o 60 dni. Jeśli pożyczkodawca przeprowadza analizę klienta na podstawie informacji z BIK, to szanse na otrzymanie pożyczki są małe, ponieważ już pierwsze weryfikacja w systemie ujawni wszystkie zaległości. Warto jednak wiedzieć, że nie każdy pożyczkodawca weryfikuje swoich klientów w BIK.

Jak szukać pożyczki z komornikiem?

Pożyczka z komornikiem na koncie jest nieco trudniejsza do wzięcia, ale nie niemożliwa. Najpierw należy znaleźć pożyczkodawcę, który udziela tego typu kredytów. Musi on spełniać kilka kryteriów. Przede wszystkim nie prowadzić weryfikacji przez BIK. Po drugie, wypłacać pożyczkę inaczej niż na konto bankowe. Przydzielenie komornika z reguły wiąże się z zablokowaniem przez niego konta bankowego albo części znajdujących się na nim dochodów. W momencie wpłaty pożyczki na konto istnieje bardzo duża szansa, że komornik po prostu przejmie te pieniądze na poczet wcześniejszych długów. Po trzecie w końcu, pożyczkodawca musi umożliwiać spłatę pożyczki przez przelew pocztowy lub w inny sposób, który  nie będzie wymagał korzystania z konta bankowego. W przypadku długów komorniczych korzystanie z rachunku bankowego w kontekście pożyczek jest po prostu niemożliwe.

Gdzie szukać pożyczki?

W Internecie można znaleźć artykuły poświęcone pożyczkom z komornikiem, które uzupełnione są o listy potencjalnych pożyczkodawców udzielających tego typu pomocy finansowej. Listę można znaleźć na przykład tutaj: https://www.czerwona-skarbonka.pl/pozyczka-z-komornikiem-dla-zadluzonych/. Nawet z przyznanym komornikiem można więc wziąć pożyczkę od 100 do nawet 25 000 złotych (w zależności od konkretnej oferty). Udzielane są one na okres od miesiąca do 60 miesięcy. Najczęściej jednak są pożyczki 2-3-letnie. Nieco inny jest czas wypłaty niż w przypadku tradycyjnych chwilówek i pożyczek pozabankowych online. Tutaj czas oczekiwania na pieniądze może wynieść nawet 1-3 dni, choć są również pożyczkodawcy, którzy udzielają kredytów w ciągu 30 minut. Podejmując decyzję o podjęciu takiego zobowiązania należy najpierw bardzo dokładnie przyjrzeć się dostępnym na rynku ofertom. Porównać oprocentowanie, warunki spłaty, dodatkowe wymagania. Przede wszystkim jednak należy zastanowić się, czy możliwa będzie spłata takiego zobowiązania. Pożyczanie kolejnej puli pieniędzy bez pewności, czy będzie się w stanie spłacić taką pożyczkę nie jest dobrym pomysłem. W takiej sytuacji bowiem zadłużenie tylko rośnie i nawet jeśli uda się spłacić jeden przeterminowany dług, to okazuje się, że pojawiają się kolejne zaległości.