Reklama

Makulatura na misje. Budujemy ośrodek zdrowia w Yaounde

Po wakacyjnej przerwie w sobotę 7 września 2019 odbyła się kolejna zbiórka makulatury na misje przy kościele św. Jana Nepomucena w Bochni. I znowu nie zawiedli ludzie o otwartym sercu i dobrej woli.

 

Do kontenerów zebraliśmy 15 710 kg zużytego papieru. Ponadto osoby indywidualne i instytucje przekazały swoją makulaturę bezpośrednio do bazy EKOM BUDU w ilości 3 170 kg. Łącznie zebraliśmy 18 880 kg, co dało kwotę 3 776,00 zł. Trzy osoby i dwie instytucje przekazały darowiznę w wysokości 893,00 zł.

Tak więc konto budowy ośrodka zdrowia w Centrum Dziecka „Cite de vie – Mere Josepha w Yaounde – stolicy Kamerunu, powiększyliśmy o kwotę 4 669,00 zł.

Do akcji oprócz licznej rzeszy osób indywidualnych z Bochni i powiatu bocheńskiego, brzeskiego, wielickiego, włączyły się również: Szkoły Podstawowe: w Żegocinie, w Szczurowej, w Grajowie k/Wieliczki, Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Brzesku i w Bochni, Studio K Spółka z o. o. w Łapczycy, Przedsiębiorstwo Handlowe „Dora” w Bochni, Apteka „Gazaris” w Bochni, Parafia św. Mikołaja w Bochni, Parafia św. Feliksa PM w Niedzieliskach, Parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Moszczenicy k/Gorlic, Powszechna Spółdzielnia SpożywcówSpołem” w Bochni.

Naszą akcję wspiera wiele instytucji i bocheńskie portale internetowe, które poprzez bezinteresowne umieszczanie plakatów i informacji o zbiórkach pomagają nam w nagłośnieniu akcji „Makulatura na misje” za co składamy szczególne wyrazy wdzięczności.

Serdeczne podziękowania składamy grupie osób z parafii św. Jana Nepomucena, które pracowały w sobotę przy odbiorze makulatury.

Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wspomagają naszą akcję „Makulatura na misje” w imieniu organizatorów i Siostry Kolbeny Frąckiewicz koordynatorki budowy studni im. dr Filipa Adwenta, a teraz Centrum Dziecka składamy gorące podziękowania oraz zapewnienie o modlitwie.

S. Kolbena licząc na dalszą pomoc ludzi dobrej woli planuje ukończenie i otwarcie ośrodka zdrowia do końca br. roku. Dlatego serdecznie zapraszamy do udziału w następnej zbiórce makulatury, która odbędzie się 12 października 2019 r. przy kościele św. Pawła Ap. w Bochni.

 

Osoby, którym szczególnie leży na sercu los najbiedniejszych dzieci w stolicy Kamerunu Yuande zachęcamy na miarę swoich możliwości do przekazywania ofiar na budowę Centrum na konto:

Elżbieta Czesława Frąckiewicz,

ul. Henryka Sienkiewicza 24, 09-402 Płock

Credit Agricol Bank Polska S.A. 16 1940 1076 6592 0145 0000 0000

dopisując przeznaczenie ofiary: – na budowę CENTRUM DZIECKA,

 

W przypadku problemów z magazynowaniem makulatury, można wcześniej dostarczyć ją do bazy firmy recyklingowej EKOM – BUD, znajdującej się przy ul. Partyzantów 7 – wjazd od ul. Gazowej – pierwsza brama po lewej stronie. Poświadczenie przekazania makulatury można oddać organizatorom w dniu zbiórki.

Maria Ślusarz

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich DT

Oddział przy parafii św. Pawła Ap. w Bochni