Reklama

Jakie zachorowania i wypadki w czasie wyjazdów występują najczęściej?

Czasem wymarzone wakacje mogą okazać się koszmarem. Podczas urlopu jesteśmy bardziej skłonni do ryzykownych zachowań, uprawnia sportów ekstremalnych czy po prostu wzmożonej aktywności fizycznej, która bez przygotowania lub po prostu z uwagi na jej intensywność naraża nas na urazy.

 

Zdarzenia, które potrafią zrujnować najlepsze wakacje

Nieznane otoczenie, śliskie podłoże, turystyczne szlaki, po których się poruszamy wybierając się na wakacyjne spacery zwiększają szansę upadków, których konsekwencją są urazy ciała, a nawet złamania. Potknięcia i upadki są najczęstszymi zdarzeniami na wakacjach, negatywnymi w skutkach dla zdrowia. Częściej zachwycamy się otoczeniem, a nawet jesteśmy wpatrzeni w aparaty i telefony, niż uważamy na podłoże, po którym stąpamy.

Wakacyjne upadki to nie tylko piesze incydenty, ale także wszystkie zdarzenia które mają miejsce w pokojach hotelowych, na plaży czy na drodze.

Zmiana klimatu i wakacyjne szaleństwo na plaży wiąże się często z poparzeniami słonecznymi, szokiem termicznych, co powoduje zmianę miejsca spędzania wakacji z leżaka plażowego na szpitalne łóżko. Takie sytuacje mogą zdążyć się wszędzie, zarówno nad Bałtykiem, jak i na Gran Canaria (kliknij na poradnik  ).

Polacy coraz częściej za swój kierunek wakacji obierają egzotyczne kraje, zapominając o ogromnych różnicach pomiędzy nami a mieszkańcami tych miejsc. Niejednokrotnie wiąże się to z próbowaniem miejscowych potraw, napojów, które w skutkach bywają nie dość, że nieprzyjemne to stanowiące szkołę przetrwania dla organizmu. Zatrucia pokarmowe są jednymi z najczęstszych powodów wizyt w lokalnych szpitalach.

Pomyśl o ubezpieczeniu!

Wiedząc o zagrożeniach warto jeszcze przed wyjazdem, pomyśleć o pakiecie, który gwarantuje ubezpieczenie turystyczne. Za niewielkie pieniądze jako turyści możemy spać spokojnie, bowiem ubezpieczenie na czas podróży zapewni pomoc i wsparcie, w razie wypadku lub zdarzenia. Począwszy od pomocy telefonicznej ubezpieczonemu, takiej jak wyszukanie właściwej placówki medycznej, pomoc w tłumaczeniu, aż po ochronę prawną, która służy znalezieniu rozwiązania przy zdarzeniu ubezpieczeniowym. W ramach ubezpieczenia pokrywane są koszty opieki medycznej, zabiegów i lekarstw przyjmowanych zagranicą, jak również transport czy zapewnienie powrotu do kraju. Oprócz typowo medycznych usług w ramach pakietu, ubezpieczony może liczyć na zwolnienie z odpowiedzialności za zepsuty sprzęt sportowy czy spowodowane uszkodzenia.

Chcesz sprawdzić najkorzystniejsze produkty ubezpieczeniowe? Skorzystaj z kalkulatora, które jest dostępny na stronie: https://kalkulator.polisaturystyczna.pl/kalkulator/ubezpieczenia-turystyczne. W zależności od potrzeb, miejsca i rodzaju spędzanych wakacji, oferty ubezpieczeń turystycznych są elastyczne i dopasowane do konkretnych potrzeb klienta. Czuj się bezpiecznie w każdej sytuacji. Wystarczy chwila spędzona na wyborze oferty, która zupełnie inny komfort spędzonych wakacji.