Reklama

Piknik „Rodzinna Niedziela z NGO” 14 lipca

W niedzielę 14 lipca w godz. 15:00-19:30 w Parku Rodzinnym Uzbornia odbędzie się piknik pn. „Rodzinna Niedziela z NGO 2019”.

Organizator, którym jest Wydział Promocji i Rozwoju Miasta, we współpracy z Miejskim Domem Kultury zapewnia różnorodny program, pełen atrakcji dla małych i starszych dzieci oraz ich rodziców i dziadków tak, aby lipcowa niedziela była świętem całej rodziny.

Wśród atrakcji pikniku znajdziemy m. in.: zawody strzeleckie, konkurs rzutów lotkami do tarczy, symultana szachowa, quiz historyczny o Bochni, konkursy i krzyżówki literackie, gry i zabawy rekreacyjno-sportowe, degustacje połączone z możliwością wymiany przepisów kulinarnych, zbiorowe tworzenie książki artystycznej – plastycznego dzieła z materiałów recyklingowych. Będzie można włączyć się w budowę modeli latających, uczestniczyć w grach promujących ekologię oraz zagrać w różnorodne gry planszowe.

Dla najmłodszych przewidziano malowanie twarzy, zabawy balonowe, kolorowanki czy naukę bezpiecznego zachowania prowadzoną przez strażnika Wojtusia. Milusińscy otrzymają drobne niespodzianki, a zwycięzcy konkursów i zawodów – nagrody ufundowane przez Wydział Promocji
i Rozwoju Miasta.

Dorośli „piknikowicze” będą mogli zasięgnąć porad kosmetyczno-dermatologicznych i farmaceutycznych, sprawdzić poziom zaburzeń widzenia i równowagi po spożyciu środków odurzających (dzięki narko- i alkogoglom), oddać się degustacji w kąciku kawowym.

Całkiem dojrzali Bochnianie (osoby, które ukończyły 60 lat) będą mogli odebrać Bocheńską Ogólnopolską Kartę Seniora uprawniającą do zniżek w wybranych placówkach na terenie całego kraju. Wydawane będą też Bocheńskie Koperty Życia.

Niewątpliwą atrakcją i nowością pikniku będzie możliwość adopcji bezdomnych zwierząt (psów i kotów).

Na teren pikniku przybędzie OZE-BUS, gdzie dowiemy się od ekspertów o korzyściach i możliwościach stosowania odnawialnych źródeł energii. Na miejscu będzie można zobaczyć działanie pompy ciepła, ogniw fotowoltaicznych, kolektorów, mikroturbiny wiatrowej itp.

Scenę amfiteatru wypełni program muzyczno-artystyczny przygotowany przez Organizacje Pozarządowe.

W programie:

godz. 15:00 – Otwarcie pikniku

godz. 15:20 – Kwintet saksofonowy Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Bochni

Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych „DLA MUZYKI”

godz. 16:00 – „Kopciuszek naszych czasów”

Stowarzyszenie „OCHRONKA DOM-SERCE-LUDZIE”

godz. 16:30 – Koncert – piosenki amerykańskiej

Stowarzyszenie Kulturalne „Chór Złota Jesień”

godz. 17:00 – Quiz historyczny

Stowarzyszenie Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej

godz. 17:40 – Występ mieszkańców DPS i ŚDS wraz z Kapelą Podwórkową „Gwarki bocheńskie”

Stowarzyszenie Przyjaciół Domu Pomocy Społecznej i Środowiskowego Domu Samopomocy w Bochni

godz. 18:20 – Wręczenie nagród w konkursach organizowanych na stoiskach Stowarzyszeń

godz. 19:00 – Występ Klaudii Rojek

Teatr Artystokracki