Reklama

Muzyka zaklęta w drewnie. Lora Szafran w Lipnicy

Dzisiaj o godzinie 17 w zabytkowym kościele pw. św. Leonarda w Lipnicy odbędzie się koncert plenerowy Lory Szafran  „I tak się trudno rozstać – Wars, Szpilman, Wasowski”

Lora Szafran jest uznawana za jedną z najwybitniejszych polskich wokalistek jazzowych. W roku 1986 ukończyła z wyróżnieniem studia na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Swoją karierę muzyczną zaczęła jeszcze na studiach, współpracując z czołową grupą jazzową Walk Away. W 1984 zajęła I miejsce na Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych w Zamościu. W późniejszych latach współpracowała z niemal wszystkimi najważniejszymi muzykami polskiej sceny jazzowej i wydała w sumie dziesięć albumów.

„I tak się trudno rozstać – Wars, Szpilman, Wasowski”, to przepiękne polskie przeboje z niezwykłą muzyką Jerzego Warsa, Władysława Szpilmana i Jerzego Wasowskiego, w jazzowych wersjach Bogdana Hołowni. W utworach zostały wykorzystane teksty znakomitych poetów min. Juliana Tuwima, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego i Jeremiego Przybory. Lora Szafran stwarza podczas koncertu niepowtarzalny, charakterystyczny dla siebie klimat, zachwyca liryzmem i humorem.

Występują: Lora Szafran – śpiew, Robert Murakowski – trąbka, Wojciech Gogolewski – fortepian, Andrzej Święs – kontrabas, Sebastian Frankiewicz – perkusja

 

Wstęp na koncert jest wolny!