Reklama

Pracowity weekend strażaków ochotników z Nowego Wiśnicza

W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę sobotę druhowie z OSP Nowy Wiśnicz pełnili wartę honorową przed grobem Pańskim w Kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Nowym Wiśniczu. W niedzielny ranek z kolei uczestniczyli w rezurekcji. Świąteczny weekend był jednak dla nich dużo bardziej pracowity…

Druhowie podczas pełnienia warty honorowej przy Grobie Pańskim w sobotę byli wzywani do dwóch wyjazdów. Pierwszy, w sobotnie popołudnie, po godzinie 15 udali się do pożaru neużytków rolnych w miejscowości Kobyle. Działania gaśnicze na miejscu akcji prowadzone były przez :OSP Nowy Wiśnicz, OSP Kobyle, OSP Łomna i 2 zastępy z JRG KP PSP w Bochni.

Również w sobotnie popołudnie strażacy zostali wezwani (okołó 16.20) do zdarzenia, do którego doszło w wyniku zderzenia motocyklisty z samochodem osobowym. Doszło do niego na skrzyżowanou ulic : Matejki i Rynek w Nowym Wiśniczu. Motocyklista z obrażeniami został zabrany przez ZRM w Bochni. Na miejscu zdarzenia w akcji udział brały: SLRT Fiat Ducato , GBA Man (OSP Nowy Wiśnicz), GBA RT 2X KP PSP w Bochni. ZRM w Bochni oraz Policja.

W niedzielę 21 kwietnia 2018 r. ochotnicy zostali zadysponowani przez SKKP w Bochni do miejscowego zagrożenia w Leksandrowej. Samochód osobowy na zakręcie wypadł z drogi i otarł się o drzewo. Działania podejmowane na miejscu zdarzenia dotyczyły zabezpieczenia miejsca zdarzenia oraz poszukiwanie kierującego. Na miejscu obecni były zastępy PSP w Bochni, OSP w Nowym Wiśniczu,ZRM w Bochni oraz Policja.

 

informacja nadesłana