Reklama

Drwinia. Powstał park, który aż chce się (ponownie) odwiedzić

To, że teren gminy Drwinia sprzyja turystyce rowerowej wiadomo od dawna. Bliskość Puszczy Niepołomickiej, możliwość poruszania się wzdłuż wałów wiślanych w kierunku Szczucina czy też Krakowa to atut o którym lokalni rowerzyści wiedzą doskonale. Od niewiele ponad miesiąca na turystów czeka miła niespodzianka w Drwini. W bezpośrednim sąsiedztwie stadionu piłkarskiego powstał park wypoczynkowy.

Już pierwszy rzut oka na park przynosi pozytywne wrażenie. Jest inny niż typowe miejsca do aktywnego odpoczynku. Poza placami zabaw i siłownią na świeżym powietrzu postawiono kilka kładek prowadzących nad tamtejszymi podmokłymi terenami. Pomiędzy kładkami wiją się ścieżki, przy których znajdują się gustowne ławeczki i stoliki. Zadbano o oświetlenie zasilane energią słoneczną. Całości uroku dodaje również wieża obserwacyjna, skąd rozpościera się widok na równinny teren gminy. To miejsce, z którego można obserwować przyrodę, ale i… mecze piłkarskie.

Jak wspomniano park powstał obok stadionu, dzięki czemu kibice piłki kopanej zyskali nowe pojemne parkingi dla aut i rowerów oraz. Całość prezentuje się okazale i pokazuje jak w sposób przyjemny dla oka stworzyć (aktywne) miejsce wypoczynku.

Inwestycja została zrealizowana dzięki środkom z funduszów europejskich RPO w programie „Rekreacyjno – Turystyczna Dolina Raby”. Dodatkowo powstała rozbudowana baza turystyczna w Ispini – 45 miejsc parkingowych , Grobli – 57 miejsc, Drwini – 56 miejsc. W ramach budowy małego MOR w Mikluszowicach (obok Miasteczka Komunikacyjnego) wykonany został na odcinku od Dziewina do Mikluszowic, wzdłuż drogi (965) ciąg pieszo – rowerowy.