Reklama

Nawet 8 miesięcy opóźnień przy rewitalizacji centrum Bochni

Jak informuje radio RDN Małopolska, nawet o 8 miesięcy przesunie się termin zakończenia pierwszego etapu rewitalizacji centrum Bochni. Remont ulic: Solna, Sutoris, Dominikańska i Plac św. Kingi  ma zostać zakończony do sierpnia tego roku.

Jak mówi jeden z przedsiębiorców z centrum miasta,  cześć klientów nie potrafi dojść, bo jest zablokowana ulica. Nie wiedzą, z której strony można przejść, i również są problemy z dostawą towaru, bo nie można dojechać przez dłuższy czas, więc musieli tu z dalszej odległości donosić towar – podkreśla przedsiębiorca. 

Według Andrzeja Koprowskiego z Urzędu Miasta, niektóre prace uda się skończyć wcześniej – ul. Sutoris ma być udostępniona do końca kwietnia, a Solna do końca maja.

 Z tego względu, że jest tam dużo obiektów handlowych. Po to, żeby był łatwy dostęp do tych sklepów i innych działalności.

– mówi Andrzej Koprowski w rozmowie z radiem RDN Małopolska.

RDN Małopolska informuje, że jedną z przyczyn opóźnienia prac są odkrycia archeologów. Na ul. Dominikańskiej odkopali oni ludzkie szczątki z przyklasztornego cmentarza i fundamenty zabudowań klasztornych. Na pl. św. Kingi ujawniono fragmenty średniowiecznych dróg z drewnianych bali. Okazało się, że zmienić trzeba także projekt eksponowania ruin ratusza w rynku.