Reklama

Intensywny weekend dla strażaków

W związku z załamaniem pogody jakie przyniósł niż Korneliusz, strażacy mieli za sobą intensywny weekend, a z pewnością nieprzespaną noc z soboty na niedzielę. W  powiecie bocheńskim miało miejsce tylko w nocy z soboty na niedzielę około 30 interwencji strażaków. Zazwyczaj były to połamane gałęzie, które zagrażały budynkom oraz przechodniom, a także zagrażające przechodniom uszkodzenia poszycia dachowego. W gminie nowy Wiśnicz odnotowano jednak poważniejsze zdarzenie – pożar stodoły w Wiśniczu Małym.

 

W nocy z sobotę na niedzielę o godz 1:47 druhowie z OSP Nowy Wiśnicz dźwiękiem syreny zostali zaalarmowani do pożaru budynku gospodarczego w miejscowości Wiśnicz Mały. Działania ich  polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia ,podaniu 2 prądów gaśniczych w celu obrony dwóch budynków mieszkalnych znajdujących w sąsiednich posesjach oraz podaniu 3 prądów gaśniczych na palący się budynek gospodarczy(stodoły).Spaleniu uległ cały budynek gospodarczy oraz garaż. Akcja była bardzo utrudniona ze względu na bardzo porywiste podmuchy wiatru.

W gaszeniu pożaru udział wzięły zastępy strażackie z Jednostki Ratownictwa Gaśniczego w Bochni, OSP w Nowym Wiśniczu, OSP w Wiśniczu Małym oraz OSP w Wiśniczu Starym. Użyto łącznie do akcji pięć pojazdów strażackich.

Informacja nadesłana

Foto: OSP Nowy Wiśnicz