Reklama

27 Finał WOŚP zagra po raz kolejny także w Bochni

13 stycznia 2019 roku odbędzie się 27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jego mottem będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. W Polsce funkcjonuje dziś ich blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.

 

Po raz kolejny włącza się w orkiestrę również Bochnia. Na teren miasta i okolic wyjdzie z puszkami 60 naszych wolontariuszy. Ponadto można zasilić naszą zbiórkę, odwiedzając nasz sztab, który mieścić się w tym roku będzie w budynku Hali w Hali Widowiskowo – Sportowej. Tutaj tradycyjnie wolontariusze będą mieć zapewniony przystanek gastronomiczny z kanapkami, gorącą herbatą i słodyczami. Grać będziemy cały dzień, więc atrakcji nie zabraknie.

Od 5 lat naszą zbiórkę wośpową pokaźnie wspiera off – roadowa Operacja Solny Gród. Tak będzie i w najbliższą niedzielę, ale tym razem wystąpi w wersji poszerzonej włączając czynnie swą akcję o ludzi spoza grupy. W rajdzie będą mogli uczestniczyć wszyscy, którzy chcieliby przeżyć namiastkę gorących emocji siedząc obok kierowcy. Off -roadowcem może stać niemal każdy, kto pojawi się między10.00., a 14.00 przy ul. Partyzantów (dojazd do ul. Wodociągowej). Spragnieni przygody będą mogli zapuścić się z rasowymi rajdowcami na krótką przejażdżkę w pobliżu rzeki Raby, w zamian za wolny datek do puszki. Właściciele mechanicznych koni dopuszczają także możliwość udostępnienia kierownicy czujących się na siłach poprowadzić ich auta. Dobra zabawa i ryzyko zagwarantowane zapewne warte zastrzyku finansowego na rzecz WOŚP.

Z kolei od 14.00 zapraszamy na halę widowiskowo – sportową, gdzie czekać będzie sporo atrakcji. Odbywać się będą pokazy pierwszej pomocy, zaprezentuje się sekcja modelarska MDK Bochnia, z którą przy pomocą instruktora będzie można samodzielnie skonstruować i puszczać proste modele. Coś dla siebie znajdą również miłośnicy gier planszowych. Nie zabraknie także gier, zabaw, zajęć plastycznych, animacji dla dzieci, dorosłych i całych rodzin. Planowane jest między innymi wspólne dekorowanie dwóch wielkich kartonowych serc.

Od 15. 30 zaplanowany jest się program artystyczny. Na scenie jako pierwsza wystąpi grupa taneczna szkoły Dance & Fitness House z energetycznym programem. Po tanecznej rozgrzewce wystąpi ze swym repertuarem  Piotr Sieczka z The Voice Kids. Około 16.30 zaśpiewa i zagra Sara Rynowska w duecie Grzegorzem Szydłakiem z Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.

O 18. 30. zagra bocheński Zespół „Poust”, a na zakończenie 27 bocheńskiego finału WOŚP wystąpią członkowie znanej już dobrze grupy muzycznej: „Futro z ryby” po czym zostanie ogłoszony nasz tegoroczny wynik i wręczone nagrody najlepszym wolontariuszom.

Podczas trwania całej imprezy będzie można napełniać puszki wolontariuszy lub zasilić stacjonarną puszkę nabywając tegoroczne wośpowe gadżety i podarowane przez darczyńców przedmioty, które zostaną w tym celu wyeksponowane.

Pod patronatem bocheńskiego sztabu WOŚP będzie miało miejsce także duże przedsięwzięcie strażaków z Leszczyny. Jednostka OSP KSRG Leszczyna w dniu 27 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizuje Dzień Dawcy Szpiku oraz akcje krwiodawstwa! Tego dnia strażacy wraz wolontariuszami organizują akcję rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych, by pomóc pacjentom chorym na nowotwory krwi. Na miejscu w remizie OSP KSRG Leszczyna 153 w godzinach 9:00 – 14:00, będzie czekać będzie wyspecjalizowany i bardzo miły personel z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie – Terenowy Oddział Bochnia i wolontariusze WOŚP.
Przypominamy, że krwiodawcą może zostać każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18, a 55 rokiem życia, ważący minimum 50 kg (bez dużej nadwagi) Więcej informacji na www.dkms.pl

Pamiętajmy POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE

Gramy dla dzieci małych i bez focha – na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych

Spotkajmy się wszyscy razem już w niedzielę 13 stycznia, by pobić kolejny rekord. Zapraszamy

Bocheński Sztab WOŚP przy hufcu ZHP

9.00 – 14.00 – Leszczyna – Dzień szpiku kostnego Punkt krwiodawstwa – remiza OSP KSRG Leszczyna

10.00. – 14.00. – Operacja Solny Gród – przejażdżki off-roadowe nad Rabą dla wszystkich – miejsce startu: ul. Partyzantów (dojazd do ul. Wodociągowej)

14.00 – 20.00 – Hala Widowiskowo – Sportowa, ul. Poniatowskiego Gry planszowe, zabawy, konkursy, animacje dla dzieci i całych rodzin.

Wspólne malowanie serc i serduszek z kartonu.

Konstruowanie i puszczanie modeli z sekcją modelarską MDK Bochnia Pokazy pierwszej pomocy.

Program artystyczny

15.30 – program taneczno – wokalny Szkoły Tańca Dance & Fitness House

16.00 – Piotrek Sieczka – The Voice Kids

16.30 – Sara Rynowska & Grzegorz Szydłak

18.30 – Poust

19.00 – Futro z ryby

Ogłoszenie wyniku zbiórki

Zapraszamy do wspólnej pomocy i zabawy

 Organizator: Sztab WOŚP 2019 Bochnia ZHP

 siedziba sztabu: Hala Widowiskowo – Sportowa, Bochnia, ul. Poniatowskiego 32

Partnerzy imprezy: Werner Kenkel, Ekombud, Hurtownia Mascort, OSM Bochnia, Delikatesy Spar, ul. Wojska Polskiego, Restauracja Sąsiedzka, Operacja Solny Gród, Agencja Reklamowa Nawigator, Pracownia Rerum Kinga Magdoń.