Reklama

Wybory: W mieście dogrywka, a jak w innych miejscach?

W Bochni Krzysztof Kokoszka spotka się w drugiej turze ze Stefanem Kolawińskim. Są jednak miejsca w powiecie bocheńskim, gdzie wszyscy rozegrało się już wczoraj. 

Miasto Bochnia:

Krzysztof Kokoszka zdobył wczoraj  3350 głosów (40, 18 proc.), Stefan Kolawiński  2918  (35,00 proc.). To właśnie oni zmierzą się ze sobą w drugiej turze. Na 3 miejscu uplasował się Jerzy Lysy z wynikiem 1589 głosów (19,06 proc.), Artura Gondka poparło 480 osób (5,76 proc.)

Gmina Bochnia:

W gminie Bochnia Marek Bzdek został wybrany na kolejną kadencje. Zagłosowało na niego 61% głosujących, a na jego konkurenta – Jacka Salomona – 39% osób.

Lipnica Murowana:

Tutaj ubiegający się o reelekcje Tomasz Gromala ponownie został wybrany na to stanowisko. Nie miał on kontrkandydata, a większość głosujących była „za”  Gromalą. Jego komiter wprowadził do rady gminy 14 na 15 radnych.

Rzezawa:

W Rzezawie urzędujący wójt Mariusz Palej 61% głosów, a więc będzie rządził gminą przez kolejne 5 lat. Wprowadził również do rady 10 swoich kandydatów.

Nowy Wiśnicz:

W Nowym Wiśniczu dotychczasowa burmistrz Małgorzata Więckowska z blisko 70 procentowym poparciem pokonała Renatę Kierepkę.

Łapanów:

W gminie Łapanów dojdzie do drugiej tury z udziałem dotychczasowego wójta Roberta Roja i jego kontrkandydata Andrzeja Śliwy.

Drwinia:

W gminie Drwinia kolejne pięć lat władze sprawować będzie Jan Pająk, który pokonał Mirosława Siudaka.

Żegocina:

Według informacji portalu zegocina.in Wojciech Wrona uzyskał ponad 50% wszystkich głosów i to on będzie gospodarzem naszej przez najbliższe 5 lat.

Nie mamy jeszcze informacji z gminy Trzciana.