Spektakl o okupacyjnych losach Wojtyły w niedzielę w kościele św. Pawła

Na zaproszenie bocheńskiego oddziału Stowarzyszenia Rodzina Kolpinga w niedzielę do Bochni przyjedzie Teatr Mundi z Luborzycy. W wykonaniu aktorów tegoż teatru będzie można zobaczyć spektakl opowiadający o okupacyjnych losach Karola Wojtyły.

Sztuka pt. „Gniazdo z którego wyszedłem” opowiadao okupacyjnych losach Karola Wojtyły we wspomnieniach robotników z Solvay’u . Spektakl powstał w oparciu o księgę pamiątkową przedstawiającą wspomnienia robotników z fabryki Solvay ,którzy pracowali razem z młodym wówczas Karolem Wojtyłą w krakowskiej fabryce.

Wspomnienia robotników zgromadziła i opracowała Karolina Biedrzycka, zbiór powstał w czasach kiedy Wojtyła był Arcybiskupem Metropolitą Krakowskim (1966). Dzieło to ma wartość dokumentu, stanowi unikatowe świadectwo rozwoju powołania, wielkości i świętości niezwykłego człowieka, jakim był Papież Jan Paweł II.

Wspomnienia robotników Solvay’u w wykonaniu aktorów ”Teatrum Mundi” – członków Rodziny Kolpinga z Luborzycy zostaną przedstawione w ramach obchodzonego przez Dzieło Kolpinga 20-lecia kanonizacji naszego patrona bł. Adolpha Kolpinga przez Jana Pawła II – mówi Grażyna Rzepka Płachta, szefowa bocheńskiego oddziału Rodziny Kolpinga.

Spektakl wyreżyserowała prof. Anna Osławska, która jest również autorką scenariusza. Sztukę będzie można zobaczyć 20 listopada o godz. 16.00 w dolnym kościele św. Pawła Apostoła w Bochni. Wstęp wolny.

Po przedstawieniu będzie możliwość zakupienia książki pt. „Ten człowiek w drewniakach” w opracowaniu Karoliny Biedrzyckiej.

Dodajmy, że po spektaklu – z inicjatywy bocheńskiego oddziału Stowarzyszenia – w Bochni odbędzie się Małopolskie Spotkanie Rodzin Kolpinga.