Książkowy debiut Wiktora Orła z Bochni, we wtorek spotkanie autorskie

Wiktor Orzeł to bochnianin. Niecały miesiąc temu ukazał się jego debiut prozatorski, książka o przewrotnym tytule „I tak dalej”. Wieczór autorski odbędzie się we wtorek 28 lutego o godz. 18.00 w Sali klubu Biblioteki, ul. Mickiewicza 5. I piętro. Wstęp wolny.

„I tak dalej” to połączenie „Zwału” Sławomira Shuty’ego z kultowym „Trainspotting”. Zjazdy, kace, wizje, koszmary – gubi się w nich bohater i gubi czytelnik. Nie wiadomo, co się przed chwilą wydarzyło i co przyniesie kolejna pijana noc. Pytanie „Gdzie się obudzisz?” zamienia się na „Czy się obudzisz?”. Fascynujący szkic socjologiczny młodych Polaków.

i-tak-dalej-wiktor-orzel-okladka

„I tak dalej” wciąga czytelnika w świat odwróconych wartości, dziwacznych, przypadkowych postaci, narkotyków i wizji z pogranicza jawy i snu, nonszalanckiego podejścia do życia i postępującej destrukcji. Błyskotliwa narracja powieści dziesiątkuje czytelnika każdym kolejnym akapitem, pozwalając mu jedynie na chwilę wytchnienia w postaci gorzkiego, czarnego humoru, który osadza się nieprzyjemnie na ściankach przełyku, jak zbyt duża porcja wciągniętej amfetaminy. Efemeryczny i czasami mocno surrealistyczny klimat powieści osadzonej w „magicznym” Krakowie i upalnej Malcie wciąga czytelnika tylko po to, żeby go na końcu bezpardonowo „wypluć” i pozostawić w stanie kompletnej dezorientacji.

Spotkanie autorskie
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni
28 lutego 2017, godz. 18.00
ul. Mickiewicza 5, I piętro
Wstęp wolny

________________________________

Wiktor Orzeł – rocznik 1990, urodził się w Bochni, skończył kulturoznawstwo, mieszka i pracuje w Krakowie. W wieku 16 lat założył Portal Pisarski, który z powodzeniem pomaga rozwijać skrzydła aspirującym pisarzom. Debiutował w 2010 roku opowiadaniem „Lampisko Ty moje” w antologii opowiadań fantastycznych „Przedświt”. W styczniu 2017 roku ukazał się jego debiut literacki, powieść „I tak dalej”. Wiktor regularnie portretuje rzeczywistość w mediach społecznościowych, gdzie umieszcza quasiliterackie wycinki rzeczywistości w formie miniatur. Oprócz zamiłowania do prozy lubi poezję patchworkową, którą tworzy na podstawie zasłyszanych dialogów i publikuje na Fanpage’u Dzienność.