Porozumienie BKS z miastem. Powstał klub MBKS

7 października doszło do podpisania porozumienia pomiędzy Miastem Bochnia a Bocheńskim Klubem Sportowym. Obie strony „wyrażają wolę wspólnego działania na rzecz rozwoju sportu młodzieżowego i piłki nożnej w Bochni, uznając przy tym, iż przez blisko 95 lat rozwój sportu młodzieżowego i amatorskiego, zwłaszcza piłki nożnej w Bochni związany był z działalnością i tradycją Stowarzyszenia i jego poprzedników prawnych.”

Porozumienie zostało podpisane w ramach obchodów 95-lecia Bocheńskiego Klubu Sportowego, rozegrano w Bochni towarzyski mecz pomiędzy Wisłą Kraków a BKS Bochnia. Goście wygrali spotkanie 3:0.

***

POROZUMIENIE

GMINY MIASTA BOCHNIA
I STOWARZYSZENIA KULTURY FIZYCZNEJ BOCHEŃSKI KLUB SPORTOWY
NA RZECZ ROZWOJU SPORTU BOCHEŃSKIEGO I WYCHOWANIA MŁODZIEŻY

zawarte w dniu 7 października 2016 roku pomiędzy:

Gminą Miasta Bochnia z siedzibą w Bochni przy ul. Kazimierza Wielkiego 2, reprezentowaną przez Burmistrza Miasta Bochnia – p. Stefana Kolawińskiego, zwaną dalej Gminą

a

Stowarzyszeniem Kultury Fizycznej Bocheński Klub Sportowy z siedzibą w Bochni przy ul. Parkowej 3, wpisanym do rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej prowadzonego przy Sądzie Rejonowym dla Krakowa – Śródmieścia w Krakowie, XII Wydział Gospodarczy KRS pod nr 200311, reprezentowanym przez:
Prezesa Zarządu – p. Marcina Krokosza
Wice Prezesa Zarządu – p. Jarosława Marca

zwanym dalej Stowarzyszeniem,

zwanych łącznie Stronami, o następującej treści:

Mając na względzie dobro bocheńskiego sportu, harmonijny rozwój, wychowanie młodzieży oraz zainteresowanie mieszkańców, Gmina oraz Stowarzyszenie wyrażają wolę zawarcia porozumienia i wspólnego działania na rzecz rozwoju sportu młodzieżowego i piłki nożnej w Bochni, uznając przy tym, iż przez blisko 95 lat rozwój sportu młodzieżowego i amatorskiego, zwłaszcza piłki nożnej w Bochni związany był z działalnością i tradycją Stowarzyszenia i jego poprzedników prawnych.

W bogatej historii tego klubu sportowego, pełnej „wzlotów i kryzysów” związanych zwykle z niewystarczającą ilością środków finansowych niezbędnych do jego funkcjonowania, częstokroć jego działalność była źródłem sukcesów sportowych bochnian oraz wielu osiągnięć wychowawczych kolejnych pokoleń młodych ludzi. W przeszłości, największe zagrożenie ciągłości działania i realizacji misji klubu wywołały zmiany przepisów prawa w okresie transformacji ustrojowej.

Strony porozumienia dostrzegają determinację władz klubu, które wobec zagrożenia jego istnienia dążyły do powołania Miejskiego Klubu Sportowego, w którego struktury miałyby wejść włącznie z posiadanym majątkiem. Mając więc pełną świadomość prawnych uwarunkowań, możliwości działania Stowarzyszenia, niżej podpisani przedstawiciele ze strony Gminy oraz Stowarzyszenia zawierają niniejsze porozumienie na rzecz rozwoju sportu bocheńskiego i wychowania młodzieży.

§1

Stowarzyszenie zobowiązuje się do realizacji celów sportowych i wychowawczych określonych w statucie stowarzyszenia, w szczególności do organizowania szkolenia i rywalizacji sportowej grup dzieci, młodzieży i dorosłych, propagowania oraz organizowania sportu masowego i rekreacji, organizowania zawodów sportowych oraz do dbałości o kształtowanie właściwych postaw moralnych, w tym upowszechniania zasad sportowego trybu życia.

§2

Stowarzyszenie zobowiązuje się do promowania Gminy poprzez umieszczenie na ubiorze sportowym zawodników herbu i nazwy Miasto Bochnia oraz godnego reprezentowania Bochni podczas zawodów sportowych w Bochni i poza nią.

§3

Stowarzyszenie zobowiązuje się do kultywowania tradycji i historii Klubu oraz osób związanych z rozwojem Klubu. Jednocześnie władze Stowarzyszenia będą organizowały memoriały oraz turnieje upamiętniające wybitne osoby związane z Klubem i Miastem.

§4

1. Gmina udostępni na czas prowadzenia rozgrywek, treningów, zawodów sportowych miejskie obiekty i urządzenia infrastruktury sportowej, tj.:
1) Miejski Stadion Sportowy przy ul. Parkowej,
2) boisko piłkarskie w Chodenicach,
3) boisko ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Św. Marka,
4) infrastrukturę sportową w budynku przy ul. Parkowej.
2. Celem prowadzenia działalności statutowej przez Stowarzyszenie, Gmina udostępni do używania pomieszczenie biurowe w budynku od strony ul. Parkowej w Bochni.
3. Szczegółowe warunki i zasady ich udostępniania określone zostaną w odrębnej umowie.

§5

Wsparcie finansowe dla Stowarzyszenia możliwe jest na warunkach i zasadach określonych w obowiązujących przepisach.

§6

Stowarzyszenie zobowiązuje się do przestrzegania swojego statutu i przepisów prawa regulujących działalność stowarzyszenia, do właściwego użytkowania mienia sportowego udostępnionego przez Gminę dla prowadzenia działalności, do wypełnienia porozumienia, przyjętych zobowiązań oraz zasad finansowania i rozliczeń z Gminą, zgodnie z obowiązującymi przepisami.

§7

Gmina uznaje istotną rolę Stowarzyszenia w propagowaniu, szkoleniu i rozwoju piłki nożnej na terenie miasta.

§8

Stowarzyszenie oświadcza, iż nawiązując do woli ówczesnych władz klubu sportowego BKS, o czym mowa w preambule porozumienia, dokona zmiany brzmienia swojej nazwy na Stowarzyszenie Kultury Fizycznej „MIEJSKI BOCHEŃSKI KLUB SPORTOWY”.

§9

1. Porozumienie wchodzi w życie z dniem jego podpisania.
2. Wszelkie zmiany porozumienia wymagają pisemnego aneksu za zgodą obu Stron.
3. Ewentualne spory wynikłe na tle stosowania niniejszego porozumienia rozstrzygał będzie sąd właściwy dla siedziby Gminy.
4. W sprawach nieuregulowanych mają zastosowanie przepisy obowiązujące.

§10

Porozumienie sporządzono w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, po jednym dla każdej ze Stron.

***

Porozumienie podpisali burmistrz Bochni Stefan Kolawiński oraz z ramienia Klubu Marcin Krokosz – prezes BKS i Jarosław Marzec – wiceprezes BKS.