Zawody lotnicze w USA: Adrian Stępień z Bochni znów na podium

Adrian Stępień z Bochni ponownie stanął na podium w odbywających się za Oceanem zawodów SAE Aerodesign West 2016. Trzy wyróżnienia zdobył wraz z ekipą Aero Team ILK AGH.

Zawody SAE Aero Design 2016 odbywają się w miejscowości Van Nuys (Kalifornia, USA) w dniach 24-26 kwietnia. Wystartowali w niej studenci krakowskiej AGH: Szymon Byrtek, Sylwester Kurneta, Tomasz Frąk, Adrian Stępień i Łukasz Wojakowski. Start w zawodach daje możliwość zaprezentowania się przed szerokim gronem potencjalnych pracodawców oraz przedsiębiorców chętnych do współpracy z zespołem – zwracają uwagę.

Ekipie Aero Team ILK AGH udało się zdobyć:

– drugie miejsce za raport techniczny klasy advanced
– drugie miejsce za najlepiej punktowany lot w klasie advanced
– trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej klasy advanced

Do drugiego miejsca w klasyfikacji generalnej klasy advanced zabrakło nam jedynie 0.006 (!!!) punktu. Niestety w tym roku nie została wręczona nagroda za najbardziej spektakularną katastrofę, która niewątpliwie trafiłaby w nasze ręce. W trzecim locie, na podejściu do lądowania, nasz samolot uległ kompletnemu zniszczeniu przez wyklejenie się szuflady bagnetu skrzydła. Przyczyną katastrofy okazały się niewidoczne z zewnątrz uszkodzenia struktury płatowca spowodowane wcześniejszym lądowaniem poza pasem startowym. Na szczęście wcześniej uzyskana przewaga punktowa pozwoliła nam utrzymać się na podium pomimo nie wzięcia udziału w ostatniej kolejce startowej – relacjonuje ekipa Aero Team ILK AGH.

Ekipa Aero Team ILK AGH wraca do Polski 2 maja. Wracamy bez samolotu, ale za to z kilkoma medalami – cała ciężka praca nie poszła na marne.