Dziewczęta z Sobolowa wygrały w ogólnopolskim turnieju

Dwie 10-latki, Julka Bratownik i Klaudia Karczmarczyk, zdobyły pierwsze miejsce w finale ogólnopolskim Drużynowym Turnieju Uczniowskim, który odbywał się w Krakowie.

W dniach 28-29 listopada w Centrum Sportu „Bronowianka” w Krakowie odbył się Finał Ogólnopolskiego Drużynowego Turnieju Uczniowskiego o Puchar Polskiego Związku Tenisa Stołowego nazywany też Mistrzostwami Polski UKS. Turniej zgromadził 41 najlepszych drużyn z Polski, dziewcząt i chłopców.

Województwo Małopolskie w kategorii „Żaczek”, to jest ur. 2005 r i później reprezentowały zawodniczki LUKS „Sobolik”: Julia Bratownik i Klaudia Karczmarczyk, które zmierzyły się w rywalizacji o zwycięstwo z mistrzyniami poszczególnych województw. Turniej w początkowej fazie odbywał się w grupach po 4 lub 3 zespoły. Julia i Klaudia zajęły pierwsze miejsce w grupie i następnie awansowały do półfinału nie przegrywając seta. W półfinale rewelacyjnie pokonały SKS 40 Warszawa 3:0, a finał wygrały z UPKS Arka Ryki 3:0.

Zdobyły złoty medal w pięknym stylu na prestiżowym turnieju. Wynik tych dziewczynek o tyle jest zaskakujący ponieważ pomimo tego, że pierwszy raz w życiu doszły tak daleko w turnieju Ogólnopolskim, wytrzymały presję do końca, a mają dopiero po 10 lat – mówi Krzysztof Sotoła, prezes LUKS „Sobolik”.